ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"הראשון בגישור"

בבתי הספר היסודיים בעיר פועלת תכנית גישור מקצועית הנותנת מענה לתלמידים בנושאים של פתרון קונפליקטים והפחתת מצבי סכסוך ואלימות בבית הספר ליצירת אקלים בית ספרי מיטבי. תלמידי כיתות ה' עוברים הכשרה של מגשרים צעירים ולאחריה מיישמים את המיומנויות שלמדו במצבים שונים בין תלמידים בביה"ס

תכנית "תלמידי הראשון בגישור" של מרכז הגישור העירוני היא תכנית המשותפת לאגף לפיתוח שירותים חברתיים במינהל לשילוב חברתי, אגף החינוך היסודי במינהל החינוך, הרשות לביטחון קהילתי ("עיר ללא אלימות") ו"המרכז לדיאלוג אחר". התכנים המקצועיים בתכנית פותחו ונכתבו ע"י אורנה גילת מ"המרכז לדיאלוג אחר".


השנה (תשפ"ב) לוקחים חלק בתכנית תלמידי כיתות ה' מ-8 בתי ספר יסודיים: אופקים, אלונים, נווה עו"ז, נגבה, סיני, מישור הנוף, מרחבים ותרבות. במהלך התכנית הילדים לומדים על נושאים שונים כחלק מהכשרתם למגשרים, וביניהם: שיתוף פעולה מול תחרות, שליטה בכעסים ופתרון קונפליקטים בצורה של הידברות על מנת להפחית מצבי סכסוך, אלימות בבתי הספר ועוד. התכנית מורכבת מסדרה של הרצאות דיגיטליות, סדנאות וסרטונים בכיכובה של "גישורית" – דמות מצוירת שהופקה על ידי מרכז הגישור הקהילתי במינהל לשילוב חברתי.


את התלמידים מלווים כ-30 מורים שהוכשרו במיומנויות גישור על ידי אורנה גילת, מנהלת ומייסדת "המרכז לדיאלוג אחר". המורים קיבלו כלים להדרכת התלמידים הלוקחים חלק בתוכנית. במסגרת ההדרכה למדו על מיומנויות שליטה עצמית, פתרון מצבים שונים בבית הספר, הקשבה ופרשנות.

 
 
 

תלמידי התכנית. לומדים כללי יסוד בגישור והידברות, באמצעים המותאמים לגילם 

 

****

לאחרונה החלו תלמידי כיתות ה' בביה"ס "מישור הנוף" ללמוד בתכנית "מנהיגות מגשרת" – מטרתה להכשיר קבוצת תלמידים שנבחרו לבצע גישור בפועל בין תלמידים. את התלמידים מלווים מתנדבים תושבי העיר שהוכשרו במרכז הגישור העירוני. בסיום הכשרתם יקבלו התלמידים "תעודת מגשר". כמו כן תוקם בביה"ס פינת גישור בה תוצב תיבת גישור באמצעותה יוכלו התלמידים לפנות בבקשה לפתרון סכסוכים.

 

 

****

ביה"ס היסודי חמ"ד "סיני": מפגש הכשרה ראשון של קבוצת המגשרים הצעירים בהנחיית מתנדבות מרכז הגישור העירוני "הראשון בגישור" בשיתוף עם "המרכז לדיאלוג אחר". במפגש: משחקי היכרות, מהו קונפליקט ותפיסת ה-win win בגישור:

 
 
 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד