ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום המעשים הטובים בגני הילדים 2022

ילדי גני הילדים העירוניים לקחו גם השנה חלק ביום המעשים הטובים, ויצאו יחד עם צוותי הגן וההורים לעשות טוב למען הקהילה. הערך שלמדו מכך - "כשאני נותן, אני מקבל" - חשוב מאין כמותו. להלן כמה דוגמאות ליוזמות של הגנים:  

**** 

יוזמה ייחודית בגן "אין כמוני": פרויקט יום המעשים הטובים ופרויקט צילום

פעילות ייחודית ומעצימה לילדי הגן לכבוד יום המעשים הטובים, בהובלת הגננת מירי לבנבאום והסייעות יעל קרדיאן ואסתר דיבקר ובליווי והדרכה של יעל תמיר, מדריכת טכנו-פדגוגיה בגני הילדים העירוניים, אגף החינוך הקדם יסודי. במסגרת הפעילות חיזקו הילדים ערכים של התנדבות ותרומה לקהילה וכן רכשו מיומנויות דיגיטליות חדשות, יצרנות מדיה, ביטוי אישי והבעה דרך צילום.  לכתבה המלאה לחצו >>

 

     
 חלוקת המארזים ל: בית הקשיש  הבית של תמר  הוסטל בית קשת
 
 
 
 מנקים את הגינה הציבורית  עם ההורים בגינה  סורקים קוד QR

****

שוק "קח תן" במתחם השיתופי – ההכשרות 2 ראשון לציון
בשכונת מרום ראשון בעיר נמצא מתחם הגנים השיתופי, מתחם ייחודי הכולל את הגנים: סוד כמוס לדובי (מנהלת גן אורטל ביזהלוי) דודי שמחה (רויטל סבג ) ומרים והים (הדר קינריס). המתחם דוגל בשיתופיות ובקהיליות, ופועל בליווי והדרכה של עידית דפדי.

בשבוע המעשים הטובים התקיימה במתחם פעילות מיוחדת. בתחילת הפעילות כל ילדי המתחם שרו בשפת הסימנים את השיר "אני ואתה נשנה את העולם", וגרמו להתרגשות רבה אצל ההורים. לאחר מכן, יצאו לפעילות שכללה 3 מתחמים: שוק "קח תן" ובו נמכרו משחקים רבים ובובות שנאספו על ידי ילדי הגן, פרחים (תודה למשתלת הסחלב - משתלה וחנות פרחים בראשון לציון), ושתילי ירקות (תודה למשתלת על הדרך - הבית לאוהבי הצמחים); מתחם יצירה עם יצירות אביביות; ובית קפה בו ניתן היה לקנות דברי מאפה, עוגות ומיצים טבעיים (תודה לסנדוויץ בר מאפיית נינה, דפניס קונדיטוריה וקפה-רחובות, סופר יהודה, ולהורים המקסימים שטרחו והכינו מגוון עוגות למכירה).

בפעילות נאסף כסף רב שיועבר, לפי בחירת הילדים, לעמותת "ראשון אוהבת חיות" וכן ישמש להכנת סלי מזון לנזקקים לחג הפסח.

 
 
 

לאלבום התמונות המלא - גני המתחם השיתופי >>

 

****

גני חמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) קשת בענן וחוני המעגל:

הילדים, ההורים וצוותי הגנים קשת בענן וחוני המעגל הגיעו ביום המעשים הטובים למועדון הגמלאים ברחוב הברון הירש. ההורים דאגו לכיבוד, והילדים העניקו לגמלאיות המועדון שי שהכינו בגן - בקבוק יין עם הקדשה וציור על גבי הבקבוק. ההתרגשות הייתה רבה והחגיגה השמחה כללה גם שירים וריקודים עם נשות המועדון. חוויה מעצימה לכולם.

 
 
 

לאלבום התמונות המלא - גנים קשת בענן וחוני המעגל >>

 

****

"יריד אביב" במתחם הגנים מרים בן פורת בנחלת יהודה
גני מתחם מרים בן פורת בנחלת יהודה מערב הקימו ביום המעשים הטובים (1.4.22) יריד אביב בו מכרו משחקים ויצירות שהכינו בגן. את הכסף שאספו מהיריד (למעלה מ- 4,000 ש"ח!) תרמו לעמותת "תינוקות של החיים - מזון לאם ולתינוק".
נטלי שמש, מנהלת גן "הפרחים של דלית" במתחם: לקראת יום המעשים הטובים קראנו עם הילדים את הסיפור "שלושת הפרפרים" של לוין קיפניס, ממנו למדנו על חשיבות העזרה לאחר. לאחר מכן חשבנו יחד איזה מעשה טוב אנחנו יכולים לעשות למען הקהילה, והחלטנו על פתיחת יריד אביבי וחגיגי שכל הכנסותיו ייתרמו למען מטרה טובה. הפעילות הייתה חווייתית, שמחה ומלאת נתינה".   

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד