ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"משאירים את החרם מאחור ויוצאים למח"ר חדש"

פרלמנט הילדים העירוני, הגוף המייצג של ילדי העיר הכולל נציגות של תלמידים מכל בתי הספר היסודיים בשכבות ה'-ו', יצא ביוזמה חשובה נגד תופעת החרם החברתי. תלמידי הפרלמנט ניסחו אמנה נגד חרם וביום המעשים הטובים הציגו תצוגה של מיצגים שיצרו בתי הספר בנושא להעלאת המודעות לתופעה

 

במסגרת מפגשי פרלמנט הילדים, העלו התלמידים רצון לצאת ביוזמה עירונית נגד חרם חברתי. כחלק מהיוזמה פועל הפרלמנט במגוון דרכים: הכנת ערכת פעילויות נגד חרם ובעד אחדות, ומצגות ומשחקים שיועברו בבתי הספר. במקביל התבקשו בתי הספר ליצור מיצג בית ספרי הקורא למניעת חרם, שיכלול סיסמאות ורעיונות שונים בשילוב מיצג חזותי.

תלמידי הפרלמנט ניסחו אמנה עירונית תחת הכותרת: "חרם, לא בעיר שלי. משאירים את החרם מאחור ויוצאים למח"ר חדש". המילה חרם והמילה מח"ר – אותן אותיות רק בסדר שונה, שיוצרות משמעות אחרת...

 

ביום המעשים הטובים פרלמנט הילדים העירוני השתתף בהפנינג עירוני שהתקיים בגן המושבה וברחבת העירייה. התלמידים הציגו תערוכה של המיצגים שיצרו בתי הספר והסבירו לאנשים על תהליכי העבודה במסגרת הפרלמנט ובמסגרת בתי הספר. בנוסף תלו את האמנה והזמינו את משתתפי ההפנינג לחתום עליה ולהעביר את המסר הלאה.

 

פרלמנט הילדים עצמ"ה (ערכים, צמיחה אישית, מעורבות חברתית, הנהגה) הוא גוף מייצג של ילדי העיר הכולל נציגות של תלמידים מכל בתי הספר היסודיים בשכבות ה'-ו'. מטרת הפרלמנט היא גיבוש של קבוצת תלמידים מבתי הספר היסודיים המייצגים את מועצת התלמידים בבית ספרם, בעלי כושר מנהיגות ויכולת להשפיע על בני גילם למעורבות ועשייה חברתית-ערכית. רכזות פרלמנט הילדים הן שרונית ועלני ואורית בללי לוי.

 

 

 

     

 

גם ראש מינהל החינוך אטי אדר ומנהלת אגף החינוך היסודי דורית קראדי חתמו על האמנה: 

 

 
 
 
 

 

 

 
 
 
   
     
 
 
 
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד