ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מבזקים מחיי גני הילדים ובתי הספר

"יום הציפורים" בבי"ס ויתקין טבע

תלמידי בי"ס  ויתקין טבע חגגו את "יום הציפורים". פעילות שיא שנועדה לעודד תצפיות מהטבע והיכרות עם ציפורי ארצנו. כל כיתה יצאה לתצפית בחצר החדשה של בית הספר, יחד עם מגדיר ציפורים. התלמידים חקרו את עולם הציפורים והכינו מגדיר כיתתי או דגם של ציפור. אחת הפעילויות המהנות הייתה חיקוי של ציוץ הציפורים לפי סוגים.

   

 

 

תלמידי בי"ס מיתרים: מובילי חדשנות צעירים

120 תלמידי ותלמידות כיתות ה'-ו' של בית הספר היסודי מיתרים מתחילים את דרכם כמובילי חדשנות צעירים. ביחד עם סגל בית הספר לעיצוב וחדשנות של המסלול האקדמי המכללה למינהל  החלו התלמידים את הלימודים במיזם, במסגרתו ילמדו תהליכי חשיבה עיצובית, מהי אמפתיה בחשיבה, טכניקות ואסטרטגיית אוקיינוס כחול, שיטות לגידול רעיונות וזיקוקם, כוחה של פרזנטציה מנצחת ואפילו ילמדו להכין פיץ' ממש כמו יזמים.

   

 

 
הישגים לתיכון מקיף ז' רביבים בתחרות אתלטיקה קלה לבתי ספר תיכונים - מחוז מרכז

ביום שני 27.12.21 התקיימה אליפות אתלטיקה קלה לבתי הספר התיכוניים של מחוז מרכז. נבחרת בנות ריצת שליחים מתיכון מקיף ז' רביבים זכתה במקום ה-1 בתוצאה 00:53:89 שניות. התלמידות שזכו: שלי ביקטיאנסקי מכיתה י', ליאת כהן מכיתה י"א, לינוי מלסה מכיתה י"א ורחל סויפר מכיתה י"ב. בנוסף, שלי ביקטיאנסקי זכתה במקום ה-3 אישי בתחרות ריצת 100 מטרים.

       

 

 

ייחודיות וחדשנות בגני הילדים ברוח הגן העתידי

גני הילדים בעיר לומדים בהשראת "גני העתיד" - בגני העתיד ניתן מקום לביטוי אישי של כל ילד, מתקיימות יזמות, יצרנות וקהילתיות ומתאפשרת למידה במרחבי חיים: ביטוי אישי - התייחסות לילדי הגן כמי שמסוגלים לבטא רעיונות, להעלות מחשבות וליישם רעיונות; יזמות ויצרנות - ילדי הגן כיזמים ויצרנים של התכנים והמוצרים שלהם; למידה במרחבי חיים - התייחסות לכל המרחבים בסביבת הגן כמרחבים חינוכיים המזמנים למידה; קהילתיות - קהילת ילדי הגנים מאפשרת יצירת זהות ושייכות ומקדמת ערכים של אחריות ומעורבות חברתית.

   
 

 

   

שפת הביט: תלמידי מנהיגוטק לומדים ומלמדים כתיבת קוד
במסגרת מפגשי תכנית מנהיגוטק, תכנית לעידוד מנהיגות טכנולוגית בקרב תלמידי כיתות ד' עד ו' בבתי הספר היסודיים, המועברים סינכרונית במחשב, למדו התלמידים מהי שפת הקוד, מה מאפיין אותה וכיצד היא פועלת והתנסו בפעילות קצרה של כתיבת קוד למשחק מחשב. לאחר ההתנסות, תלמידי מנהיגוטק העבירו פעילות של #שעת הקוד בבית ספרם.  

 

 

בין בתי הספר בהם התלמידים התנסו בפעילות: מישור הנוף, שקמה, הדרים, אריאל שרון, ישורון, איתמר, אשלים אנתרופולוגי, רננים, רוזן, אלונים, מיתרים, רעות, רמז.

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד