ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מבזקים - נובמבר 2021

חנוכה תשפ"ב

 

חנוכה בגן החברתי "שלום ילדים"

ילדי הגן החברתי "שלום ילדים" שבשכונת רביבים חגגו את חג החנוכה השנה עם הזקנים והזקנות מקבוצת "פרח לניצול". הילדים למדו בגן על גיל הזקנה, סידרו את החצר כך שתהיה בטוחה לכל גיל, הכינו מתנות לזקנים וכל קבוצה גם בנתה פעילות להורים ולזקנים. בנוסף, פינת המייקרים בגן נפתחה בחודש האחרון והילדים יצרו והכינו חנוכיות מיוחדות.

 
 
 

 

חנוכה תשפ"ב: מעורבות חברתית של תלמידי החינוך העל יסודי
תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בעיר יצאו גם השנה בחג החנוכה לפעילויות של עשייה חברתית למען הקהילה. לכתבה לחצו >>

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

תלמידי העיר בחרו את יו"ר פרלמנט הנוער 2021-2022: אגם בלולו, תלמידת מקיף ד' גן נחום

כ-11,000 בני נוער (שהם 60%) בחרו באופן ישיר את יו"ר פרלמנט הנוער ומועצת הנוער העירונית שלהם. זו השנה הראשונה שבה מתקיימות בחירות ישירות ליו"ר הפרלמנט בעיר, בחירות שבן לכל אחד מבני הנוער בעיר יש זכות הצבעה, כיאה לדמוקרטיה אמיתית. עד השנה, רק נציגות מועצת התלמידים מכל בי"ס בחרה את יושב ראש הפרלמנט, ולא הייתה זכות הצבעה ישירה לכל נער ונערה.

בחגיגת בחירות שנפרסה על פני כמה שבועות, צפו בני הנוער בהליך הבחירה הישירה שהועבר בשידור חי לבתי הספר העל יסודיים בעיר והצביעו על פי העדפתם.

 

פרלמנט הנוער – מועצת התלמידים והנוער העירונית הינו גוף אשר נבחר בבחירות דמוקרטיות. הפרלמנט מייצג את כלל בני הנוער בעיר ומוביל שיחה ופעילות מקומית/ עירונית. לאורך כול ימות השנה פועל הפרלמנט למען בני הנוער והקהילה בעיר ראשון לציון ונמצא בתהליך של חשיבה ובניית שיתופי פעולה עם גורמים רבים. 

 

   

מימין: ראש העירייה רז קינסטליך עם יו"ר הפרלמנט הנבחרת אגם בלולו; משמאל: התלמידים צופים בהקרנת שידור הבחירות

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

צעדה: די לאלימות כלפי נשים!

ביום חמישי, 25 בנובמבר, צוין יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. תלמידי שכבת י"א מתיכון מקיף ח' יצאו עם שלטים לצומת הסינמה סיטי ולכיכר ע"ש רבין לתהלוכה שמטרתה הגברת המודעות ליום זה ולתופעה הקשה שממדיה הולכים וגדלים. בנוסף התקיימו שיעורי חינוך בנושא בבית הספר. 

 
 
 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

כנס פתיחת תכנית גמל"א תשפ"ב

ב-21 בנובמבר התקיים כנס פתיחת תכנית גמל"א לשנת תשפ"ב. תכנית גמל"א (גיוס מתנדבים למען האחר) היא תכנית חונכות התנדבותית בפריסה ארצית שנוסדה בשנת 2000 לחונכות פרטנית ותמיכה בקרב ילדים ובני נוער הזקוקים לסיוע לימודי, רגשי וחברתי במסגרות חינוכיות, בחונכות אישית ועוד. בנוסף, גמל"א שמה לה לדגש להרחיב את פעילות הפנאי של חבריה.

 

באירוע פתיחת שנה שהתקיים במוזיאון ראשון לציון נכחו סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך ליאל אבן זהר, סגנית ראש מינהל החינוך שוש אבטליון, מתנדבי גמל"א ותיקים, הרכזים הארציים של תוכנית גמל"א, מנהלת קשרי קהילה במינהל החינוך מיה שפירא, מנהלים ויועצות של בתי"ס בהם גמל"א פעילה ועוד. את האירוע הנחתה שרון כנות, רכזת תכנית גמל"א הנכנסת, ונשאה בו דברים על התכנית ועל מטרותיה ויעדיה לשנה זו. פרידה מרגשת נערכה לכבודה של ניצה קלו, רכזת גמל"א המיתולוגית שפרשה השנה לאחר למעלה מ- 20 שנות עשייה. 

 

שרון כנות פנתה בדבריה למתנדבי התכנית: "אתם, המתנדבים היקרים, הנכם לב לבה של התכנית. תרומתכם מזמנכם, מכישרונכם, מחוכמתכם ומאהבתכם לאחר היא שיצרה את הפלא שנקרא גמל"א כפי שהיא היום! אני רואה בכל אחת ואחד מכם נכס משמעותי ליצירת מרקם אנושי ראוי ויפה, כפי שהייתי רוצה לראות את החברה הישראלית כולה..." 

 
 
 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

מקום שני באליפות המחוז לנבחרת טניס השולחן של התיכון הטכנולוגי נעמת

הישג גדול לנבחרת טניס השולחן של התיכון הטכנולוגי נעמת ראשון לציון, שקטפה את המקום השני באליפות מחוז מרכז של משרד החינוך. יכולת אדירה של נבחרת תלמידים מופלאה עם לב גדול ונשמה תוך הצגת משחק שכלל הקרבה ומלחמה על כל נקודה.

 

רכז החינוך הגופני ומאמן הנבחרת עמית מלמד סיכם את הטורניר המוצלח: "אלה תלמידים שבזכות שיעורי חינוך גופני, ההפסקות הפעילות ואימוני הנבחרת שמתקיימים מדי שבוע התקדמו מאוד בענף. אני גאה מאוד בתלמידים על ההתמדה באימונים, הרצון לנצח, האופי החזק והאחווה ביניהם, כל אחד מהם תרם את חלקו להישג שהגיע אחרי משחקים מותחים וצמודים. תודה להנהלה ולכל הצוות של התיכון על הרוח הגבית והתמיכה. בנוסף, ברצוני לציין ולשבח את מוטי צדוק, רכז אירועי הספורט, על הובלת האליפות".


שלומי אירים, המפקח על הוראת החינוך הגופני במחוז מרכז: ""אכן הנהלת בית הספר של תיכון נעמת ראשון לציון היא הנהלה תומכת ומאפשרת. בנוסף, התמיכה של אריק ז'מייטיס מנהל חטיבת הספורט ומרכזי קהילה ואסי דרעי מנהל חטיבת הספורט בחברה העירונית - אינה מובנת מאליה. הנכונות של העיר לארח אליפויות ולתמוך באופן אישי במורים ובבתי הספר מובילים את תלמידי העיר להישגים שילוו אותם בהמשך חייהם. עמית, רכז החינוך הגופני ומאמן הנבחרת - שמת לעצמך מטרה, הובלת והצלחת. יישר כוח".

 
 
 


 

 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד