ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל תשפ"ב

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אשר נקבע על פי החלטת ממשלה לתאריך י"ז בכסלו (השנה צוין ב-21.11.21), מזמן מדי שנה עבור התלמידים תהליך חינוכי חשוב אשר במרכזו היכרות עם פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, הוקרתם והזדהות עם מאבקם היום יומי בניסיון לקיים חיים מלאים ופוריים, וכן מחויבות לשילובם המיטבי בקהילה ובחברה הישראלית.

 

מדי שנה מציינים כל מוסדות החינוך בראשון לציון את יום ההוקרה במגוון פעילויות בבתי הספר. בין הפעילויות: מפגש ושיחה עם לוחמים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי, שעות מחנך, סדנאות הקשורות ליום זה, טקסים בית ספריים ושיעורי חינוך על פי שכבות גיל.

 

להלן רק חלק קטן מהפעילויות השנה (תשפ"ב) בבתי הספר:

 

תיכון מקיף י'

תלמידי שכבת י' ממקיף י' ע"ש אלברט איינשטיין צעדו ביום ההוקרה בפארק הירקון בתל אביב ביחד עם מאות תלמידים, חיילים ואזרחים. במהלך הצעדה שמעו התלמידים את סיפוריהם האישי של שניים מהפצועים. בסיום נכחו בטקס מרגש.

בנוסף התקיימו שיעורי חינוך בכיתות. כיתה י"ב 5 ניהלה שיח ערכי על משמעות ציון היום וחשיבותו. התלמידים צפו בסיפור אישי והכינו כרזה להבעת תודה והוקרה לפצועים.

 
 
 

 

בית ספר יסודי תתמ"ד מעלה שמעוני

מועצת הקהל (מועצת התלמידים) הכינה טקס לכיתות ה'-ו' שכלל סרטון מותאם ליום, סיפורי פצועים ותפילה לרפואת הפצועים. המועצה בחרה והפעילה פעילות בשם גיבורי על לכיתות ה'-ו'. בהפסקות ילדי בית הספר כתבו מעשי גבורה ותכונות של גיבור, כמו הגיבורים אותם אנו מוקירים ביום זה. את הלבבות תלו חברי המועצה בלוח שהוכן לכבוד היום.

 
 
 

מקיף ח' ע"ש בר לב

תלמידי מקיף ח' לקחו חלק בפעילות במרכז הנוער "שקמה". התלמידים שמעו את סיפורו האישי של לוחם צה"ל שנפצע במבצע "צוק איתן". תלמידי שכבת י"ב השתתפו בטקס ההוקרה לפצועי צה"ל שהתקיים באולם "התדר" באגף הנוער והצעירים. בנוסף התלמידים כתבו מכתבים לגדוד 202 צנחנים שסיימו מסלול ושלחו עוגות ועוגיות לגדוד גבעתי.

 
 
 

 

חטיבת הביניים "טביב"

תלמידי חטיבת הביניים השתתפו בשיעורי מחנך בנושא יום ההוקרה. בנות השירות העבירו שיעור נוסף בכל הכיתות. בנוסף, עשהאל שבו, שנפצע בפיגוע הרצחני באיתמר בשנת 2002 בעודו ילד בן 9, הגיע אל ביה"ס לשיחה משמעותית עם התלמידים.

 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד