ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום ההליכה בבי"ס ארזים, תשפ"ב

ביום שישי 29.10.2021 ציינו בבית הספר "ארזים" את יום ההליכה העולמי. מטרות האירוע להביא ליצירתה של סביבה המאפשרת ומטפחת תרבות, בה חיים פעילים ובריאים הם הטבע שלנו בכל מעגל החיים.

 

תכנית יום זה נבנתה על ידי המורה לחינוך גופני, מירי שרעבני עבדי. תלמידים וצוות חינוכי של שכבות היסודית וחטיבת הביניים התבקשו להכין כרזות מקוריות ומעוצבות בנושא עידוד הליכה נכונה ויציבה ותרומתה לבריאות. הכרזות נתלו ברחבת בית הספר וכל כיתה הוזמנה לבחור את הכרזה שמצאה חן בעיניה, כל תלמיד בחר באופן אישי ונבדק דירוג התוצאות.

 

בהמשך היום התקיימה במגרש "הליכה קבוצתית תחרותית" לכיתות ד'-ט'. תחילה התלמידים והצוות קיבלו הסבר על מנח הגוף בעת הליכה נכונה ויציבה, לאחר מכן יצאו לסיבובי הליכה במגרש כקבוצה אחידה לזמן של 15 דקות. איש צוות או תלמיד שהתמנה על ידיו ספר את הצעדים של הקבוצה באמצעות אפליקציה לספירת צעדים, בסיום ההליכה נשלח צילום מסך למורה לחינוך גופני על מנת להיכנס התחרות. בנוסף, בהפסקה כל כיתה קיבלה דלגית ארוכה במטרה להצליח לקפוץ את מספר הניתורים הרב ביותר במהלך ההפסקה.

 

כיתות א'-ג' השתתפו בהפסקה פעילה, במהלכה התנסו בתופסת הליכה, במרוצי שליחים בקו ישר, מסלול בזיגזג ושיווי משקל של חפץ על הראש.

 

חומרים פדגוגיים הועברו למורים בכיתות ובאמצעותם הקנו ידע והבנה בנושא ההליכה ותרומתה לבריאות. הכיתות הזוכות בתחרויות השונות הוכרזו ביום א'. תלמידי הכיתות הזוכות קיבלו אביזרי ספורט שונים לכיתה על מנת לעודד פעילות אקטיבית וספורטיבית במהלך יום הלימודים בבית הספר. 

מנהלת בית הספר, טלי וולף צוקרמן: "ניכר כי הכיתות שהשתתפו נהנו מחוויה של למידה פעילה והשותפות שלכם כצוות מפעיל ומיישם הייתה מורגשת ומודגשת". ישראל רחמים, סגן שני ומחנך הוסיף: "ארגון פעילות שבה השילוב והשימוש בכלים פדגוגיים וספורטיביים, תוצאתו אליפות. רעיון כתיבת הכרזה, היצירתיות שנדרשה ושיתוף הפעולה, יחד עם ההליכה והרקמה הכיתתית שחוברה כמעשה אומן, חברו יחד לתוצאה נפלאה".

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד