ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

"מקדמים את הטיפול בנושאים הרגשיים לראש סדר העדיפויות"

"מקדמים את הטיפול בנושאים הרגשיים לראש סדר העדיפויות"

העידן שאחרי הקורונה הוא עידן חדש ומטלטל. הקורונה "שברה" הרגלים, ויחד עם הזדמנויות הביאה גם לערעור דפוסים ושגרות, בעיות רגשיות וחברתיות, פריצה וטשטוש גבולות של תלמידים. אחת מהתופעות הבולטות והמדוברות ביותר בתקופה האחרונה היא תופעת החרם החברתי שמרימה את ראשה בכל הארץ.

 

בשבוע שעבר הוזמנו כל מנהלי בתי הספר בעיר, היסודיים והעל יסודיים, למפגש עם ראש העירייה רז קינסטליך ועם סגניתו מחזיקת תיק החינוך, ליאל אבן-זהר. במפגש נכחו גם ראש מינהל החינוך אטי אדר והמפקחים הכוללים של משרד החינוך - יורם שמחה (מפקח כולל בתי"ס על יסודיים), וזמירה בן יוסף (מפקחת כוללת בתי"ס יסודיים), המפקחת על היועצות במשרד החינוך אורלי שיפמן והמפקח על מינהל חברה ונוער יוסי מסטאי, יו"ר הנהגת ההורים רוני עקירב ונציגי הנהגת ההורים.

 

מטרת המפגשים הייתה העלאת נושא מצוקות תלמידים, בעיות רגשיות, אירועי אלימות וחרם חברתי לראש סדר העדיפויות העירוני והבית ספרי וקביעת יעדים למיגור התופעה.

 

יצוין כי מנהלי בתי הספר פועלים בשגרה השוטפת, גם טרום עידן הקורונה, לשיפור מתמיד של האקלים הבית ספרי, טיפול במצוקות תלמידים ובבעיות רגשיות. עידן הקורונה העמיק כעת את הצורך הזה.

 

במפגשים החשובים הוחלט בין היתר כי עיריית ראשון לציון ומינהל החינוך יספקו בידי מנהלי בתי הספר את כל הכלים הנחוצים להם לקידום ה- Well Being של התלמידים וצוותי החינוך - הבטחת שלומם הנפשי, החברתי, הגופני והרגשי של כלל התלמידים, ולבניית תכנית חינוכית הכוללת הפגה ומענה רגשי בשיתוף הצוותים החינוכיים וההורים.

 

בתמונה למעלה: מפגש מנהלי בתי הספר העל יסודיים עם ראש העירייה, 10.11.21 

 

בתמונה למטה: מפגש מנהלי בתיה"ס היסודיים עם ראש העירייה, 11.11.21

 

 
 
 
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד