ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

נאמני הקורונה החלו את עבודתם בבתי הספר

נאמני הקורונה החלו את עבודתם בבתי הספר

ב-30 בספטמבר, מיד עם סיומה של תקופת החגים, החלו נאמני הקורונה את עבודתם בבתי הספר היסודיים ובבתיה"ס של החינוך המיוחד בעיר. נאמני הקורונה גויסו במטרה לסייע לבית הספר בשמירה על אורחות החיים בצל מגפת הקורונה

 

במסגרת התכנית הלאומית לפתיחת שנה''ל תשפ''ב, החליטה הממשלה לתקצב "נאמן קורונה" בית ספרי בבתי הספר היסודיים (חינוך רגיל ומיוחד) למשך 3 חודשים בשלב הראשון, על מנת לתמוך את המאמצים לבלימת ההתפשטות וניטור התחלואה ובדיקות דיגום קורונה.

 

בראשון לציון פועלים "נאמני קורונה" בכל בתי הספר היסודיים בעיר בחינוך הרגיל (ממלכתי, ממלכתי דתי, מוכש"ר) ובחינוך המיוחד - סה"כ ב- 58 בתי ספר.

 

תפקידי נאמן הקורונה הבית ספרי

 

נאמני הקורונה מסייעים למנהל/ת בית הספר בניהול "אורחות חיים", קיום הנחיות הבריאות ופעולות בדיקות הדיגום על מנת לעצור את שרשרת ההדבקה, ככל הניתן, בקרב התלמידים וצוותי החינוך בבית הספר.

 

בתחום מניעת התפשטות התחלואה נאמן הקורונה יעניק סיוע שוטף בכל נושא הקורונה בבתי הספר, ביצוע בקרה ומעקב לקיום הנחיות הבריאות, היכרות מעמיקה עם המשל"ט - מערכת שליטה ובקרה, הדרכת צוותי חינוך ותלמידי בית הספר למניעת תחלואה וניהול היגיינה ו"אורחות חיים".

 

בעת מקרה של גילוי מאומת במוסד החינוכי, הנאמן יוביל את האירוע וישמש גורם מקשר מול המחוז, הרשות המקומית והמשל"ט. בנוסף, יסייע בחקירת מגעים והדרכת הצוות על פי נוהל "חולה מאומת" של משרד הבריאות.

 

בתחום "כיתה ירוקה" - נאמן הקורונה יהיה אחראי על ניהול וביצוע תהליך בדיקות אנטיגן למניעת בידוד תלמידים בבית הספר.

 

 

יצוין כי לאחרונה התקבלה החלטה לגייס "נאמן קורונה" רשותי גם לגני הילדים בעיר.

 

 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד