ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

נלחמים בתופעת החרם החברתי!

נלחמים בתופעת החרם החברתי!

עיריית ראשון לציון פועלת בערוצים רבים ומגוונים על מנת להילחם בתופעת החרם החברתי, בשיתוף עם אגפים נוספים בעירייה ומנהלי בתי הספר בעיר. קמפיין "חרם זו צלקת" עלה לאחרונה והוצג בשילוט ברחבי העיר, ובנוסף מינהל החינוך יפיץ לוחות אמנה למניעת חרם חברתי אשר ייתלו בבתי הספר

 

תופעת החרם החברתי בבתי הספר היא תופעה ידועה ומרה, שגובה מחיר נפשי קשה ואכזרי מאותם הילדים שחווים על בשרם את אותו חרם. כיום, בעידן הרשתות החברתיות, תופעת החרם החברתי זולגת הרבה מעבר לשעות בית הספר, ומתקיימת גם בפייסבוק ובוואטס-אפ לאחר שעות הלימודים.

 

עיריית ראשון לציון פועלת רבות על מנת להילחם בתופעה זו, וראשית כל באופן של הצפת הנושא והעלאת המודעות אליו.

 

לאחרונה יצאה העירייה בקמפיין שילוט עירוני (בהובלת אגף הדוברות וההסברה) תחת הסלוגן "חרם זו צלקת" - קמפיין שמסביר באופן הקשה והגרפי ביותר את התוצאות שיש לחרם ודואג כי לא יקלו בו ראש ויבינו את השלכותיו – חרם מותיר צלקת בנפשו של הילד! מי שנבחר  כפרזנטור לקמפיין העירוני הוא אביתר עוזרי, צעיר תושב העיר, כוכב רשת ומוביל דעת קהל בקרב ילדים ובני נוער, אשר חווה על בשרו חרם כילד.

 

בנוסף, מינהל החינוך החליט להפיץ לבתי הספר היסודיים ולחטיבות הביניים "לוחות אמנה נגד חרם חברתי". על הלוחות יחתמו תלמידי בית הספר ולאחר מכן ייתלו הלוחות ברחבי בית הספר, על מנת להזכיר לתלמידים באופן יומיומי כי בית הספר וכל הנוכחים בו מתנגדים לתופעה זו ולא ייתנו את ידם לחרם חברתי על ילד/ה. 

 

 

 

בבתי הספר יתקיימו פעילויות הסברה בשיעורים השונים אשר יכללו שיח פתוח ומכבד באקלים מוגן בנושא חרם חברתי, התלמידים ילמדו נושאים כגון סובלנות, קבלת השונה והאחר וכן יתקיימו הרצאות של תלמידים שחוו בעצמם חרם ויספרו את סיפורם האישי.

 

 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד