ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

משפטנים צעירים: פרויקט "משפט פומבי מבוים"

משפטנים צעירים: פרויקט "משפט פומבי מבוים"

תלמידי חטיבות הביניים בעיר השתתפו לאחרונה בפרויקט "משפט פומבי מבוים" בנושא הרשת החברתית "אינסטגרם". התלמידים, שלוו במהלך כל השנה ע"י סטודנטים למשפטים מהמכללה למינהל, למדו כיצד לגבש טיעונים משפטיים והציגו אותם במהלך ה"משפט"

ביום חמישי 06.05.2021 נערך משפט פומבי מבוים הדן בשאלה האם הקוד האתי של הרשת החברתית "אינסטגרם" מאפשר גלישה בטוחה או שמא חושף ילדים ובני נוער לפגיעה בשלומם ובזכויותיהם ועל כן יש להרחיבו. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין משרד החינוך, מינהל החינוך אגף על יסודי בראשון לציון, עמותת "יסוד" והקליניקה הסוציו-משפטית במכללה למינהל.

16 נציגי חטיבות הביניים מרחבי העיר עמלו במהלך כל השנה, בהנחיית סטודנט וסטודנטית למשפטים מהמכללה, כדי לגבש טיעונים משפטיים המבוססים על זכויות יסוד ועל אמנת זכויות הילד ומלווים בדוגמאות מחיי המעשה.

ל"משפט" הגיעו נציגים ממשרד המשפטים, משרד החינוך, אגף החינוך העל יסודי בעיריית ראשון לציון ונציגי האקדמיה. בנוסף, כ-800 תלמידי חטיבות הביניים בעיר והורי התלמידים צפו במשפט בזום ולקחו חלק פעיל בהכרעה השיפוטית.

נציגי חטיבות הביניים הציגו טיעונים מבוססים ומשכנעים במהלך המשפט. את המשפט ניהלה נשיאת בתי משפט השלום לנוער, השופטת מיכל קפלן רוקמן, אשר הכריעה כי על אף העובדה שבית המשפט לא יכול להתערב בתוכן הקוד האתי של רשת "אינסטגרם", מן הראוי היה שהרשת תקיים דיון מעמיק בשאלה האם היא אכן נוקטת באמצעים הדרושים להבטיח את ביטחונם של הילדים החברים בה.

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד