ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית מור"ל - הסבת אקדמאים תושבי ראשון לציון להוראה

תכנית מור"ל - הסבת אקדמאים תושבי ראשון לציון להוראה

בוער בכם להוביל שינוי?
נבחרת צוותי החינוך וההוראה של ראשון לציון מחפשת בדיוק אתכם.

 

תכנית מור"ל (מורים ראשון לציון) היא תכנית הסבת אקדמאים להוראה של מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון בשיתוף מכללת לוינסקי לחינוך. תכנית זו מאפשרת לתושבי ולתושבות העיר הזדמנות להוביל שינוי בחברה הישראלית ולעסוק במקצוע בעל השפעה עצומה על דור העתיד.

 

אירית שורס, בוגרת המחזור הראשון של תכנית מור"ל, הצטרפה לתכנית לאחר ששימשה ראש מחלקת תוכנה בהיי-טק. כחלק ממלגת מפעל הפיס הניתנת לסטודנטים בתכנית, התנדבה אירית בחי-כיף ובמסגרת זו יזמה ופיתחה תכנית חינוכית משחקית הדומה ל"מירוץ למיליון", המיועדת לתלמידי כיתות ה'-ט'. "התכנית אפשרה לי לייצר חוויות משמעותיות לילדי העיר, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. הניסיון והידע שאני מביאה לעולמות החינוך וההוראה והחיבורים לבתי ספר ולמוסדות בעיר מאפשרים לי לחלום, ליזום ולהשפיע, וזו הסיבה שהצטרפתי לתכנית הייחודית הזו".


28 הסטודנטים והסטודנטיות שהצטרפו למחזור הראשון של תכנית מור"ל יסיימו החודש את שנת הלימודים ויחלו כבר בספטמבר את שנת ההתמחות בבתי הספר בעיר. מדובר באקדמאים בעלי ניסיון כעורכי דין, רואי חשבון, יוצאי תעשיית התיירות ואנשי הייטק, שהחליטו לעשות הסבה ולהיכנס לעולם ההוראה. מקצוע שיש בו את היכולת לעצב את דור העתיד, שיוביל בהמשך את החברה והמדינה.

 

התוכנית מתאימה לאקדמאים ואקדמאיות תושבי ותושבות העיר, המעוניינים להשתלב במערכת החינוך העירונית, לעודד מצוינות, לחתור לשוויון, ולהטמיע דרכי הוראה המבוססות על טכנולוגיות חדשות. התוכנית תכשיר מורים יוזמים, יצירתיים וידעניים בשיטות הוראה חדשניות, תוך שילוב מיומנויות המאה ה-21. הסטודנטים ייחשפו למודלים של הוראה פרסונלית במטרה להכשיר מורים רגישים, המסוגלים לאתר את השונות בין הילדים ובהמשך לעצב סביבות למידה העונות באופן מותאם לכל תלמיד. הסטודנטים ישתלבו בקורסים ייחודיים להכשרה במודל עירוני על פי חזון העיר, בבסיסו למידה מותאמת למאה ה-21, ובהתנסות מעשית בהוראה שבמסגרתה יישמו שיטות הוראה, יחקרו תהליכי למידה ויחוו את הדינמיקה הבית ספרית.

 

בואו לעשות שינוי!

לאחר סיום מחזור ראשון מוצלח של התכנית, עיריית ראשון לציון בשיתוף מכללת לוינסקי פותחת את המחזור השני, ומוסיפה השנה גם מסלול של הוראה לגיל הרך.  הסטודנטים יוכלו לבחור בין מסלול של הוראה בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, וכן במסלול של הוראה לגיל הרך, וילמדו יום וחצי בשבוע למשך שנה. בוגרי התכנית יוכלו להתחיל את שנת הסטאז' כבר בתחילת שנת הלימודים תשפ"ג (2022) - בהוראה בגני הילדים או בבתי הספר בעיר.


למתאימים יוענקו הלוואות מותנות מטעם משרד החינוך. הסטודנטים יוכלו להיעזר במלגות מפעל הפיס בסך 5,000 ש"ח - למתנדבים במעורבות חברתית בהיקף של 40 שעות, או בסך 10,000 ש"ח למתנדבים במעורבות חברתית בהיקף של 80 שעות. בסוף תהליך ההכשרה, יקבלו הסטודנטים בתוכנית תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי (כיתות ז-י), באחת מההתמחויות הבאות: אנגלית, ביולוגיה, גיאוגרפיה, היסטוריה, לשון עברית, מתמטיקה, ספרות עברית, תנ"ך/מקרא; או תעודת הוראה לבית הספר היסודי (כיתות א-ו) באחת מההתמחויות הבאות: אנגלית, טבע, מתמטיקה, ספרות עברית, עברית-שפה ואוריינות, תנ"ך/מקרא.

 

***

גם אתם רוצים להיות חלק מהשינוי? השאירו פרטים: https://bit.ly/3hNpSOS

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד