ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מרכז שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי, ראשון לציון

מרכז שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי, ראשון לציון

אודות

מרכז שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי, בשיתוף מכון ויצמן למדע, מציע תכניות לימודים מתקדמות בפיזיקה לתלמידי תיכון בכיתות י'-י"ב מבתי ספר ברחבי העיר. הלימודים מתקיימים בבניין חדיש, מאובזר בציוד ובמכשור המתקדמים ביותר, המתוכנן והמעוצב על מנת להעניק לתלמידים את התנאים הטובים ביותר ללימודים, כולל עבודה בצוותים קטנים, השתתפות בניסויים רבים וניתוח ממוחשב של התוצאות.

 

כ-500 תלמידים מכיתות י', י"א וי"ב מ-5 בתי ספר תיכונים בעיר מגיעים פעמיים בשבוע, כל פעם ל-4 שעות, ללמוד פיסיקה ברמה מוגברת (5 יחידות לימוד) כחלק מיום הלימודים והמערכת הבית ספרית שלהם. לימודי הפיסיקה של התלמידים שבחרו במגמת פיסיקה מתקיימים בכיתות קטנות, בגישה מדעית מובהקת, מבוססת ידע נרחב, בתהליך מבוסס ניסויים, ועם קבוצת מורים מובילה. בשנים הקרובות יצטרפו עוד בתי ספר תיכוניים לפעילות המרכז.

 

המרכז מעודד שימוש במגוון שיטות הוראה ואמצעים טכנולוגיים, במטרה לאפשר לתלמידים להעמיק את ידיעותיהם ואת הבנתם, ולהצליח לעמוד באתגרים הלימודיים והאינטלקטואליים העומדים בפניהם. כמו כן, במרכז נעשה שימוש רב בהדגמות ובניסויים המביאים אל הכיתה את העולם "האמיתי".


****

מארס 2022

פיזיקה במרכז שוורץ רייסמן לומדים גם בלונה פארק ובמכון ויצמן!

 

תלמידי כיתות י"א ו-י"ב מ-5 מקיפים בעיר יצאו לאחרונה, במסגרת לימודי הפיסיקה המוגברים במרכז שוורץ רייסמן לחינוך מדעי, לימי שיא מיוחדים במינם, במסגרתם למדו כיצד תהליכים שהם לומדים בכיתה פוגשים את המציאות

 

מינהל החינוך, אגף החינוך העל יסודי, מפעיל תכנית למצוינות בפיזיקה במרכז שוורץ רייסמן לחינוך מדעי בניהולו של ד"ר אסף בר יוסף. במרכז לומדים תלמידים מבתי הספר מקיף ב' ממ"ד אוריה, מקיף ד' גן נחום, מקיף ו' יגאל אלון, מקיף י"א אילן רמון ומקיף י"ב המעיין. 
 

נוסף על הלימודים השוטפים, יצאו תלמידי י"א וי"ב לימי שיא. תלמידי הפיזיקה בכיתות י"א יצאו ללונה פארק כדי לראות כיצד המכניקה שלמדו בכיתה פוגשת את המציאות: עם המדידות והחישובים של המהירויות ברכבות ההרים, עם הכוחות שפועלים בגלגל הענק ועם התאוצה האמיתית של מתקן הנפילה החופשית.

במקביל, כיתות י"ב פגשו את מדעני מכון ויצמן למדע במעבדות המשוכללות שלהם, קיבלו טעימה קטנה מעולמו של המדען ואף הביטו בכוכבים דרך הטלסקופ בראש מאיץ החלקיקים במכון.

 

כמו כן, במרכז עצמו הוקמו מתקנים מדעיים בנושא גלים, אשר מלווים את תכנית הלימודים, ומאפשרים להמחיש לתלמידים את החומר הנלמד באופן מעשי. וכך, במעבדת ה-Fab-Lab יצרו וחקרו התלמידים גלים מתוקים במיוחד מדובוני גומי. 

 
 
 
 בלונה פארק  "גלים מתוקים"  קרינה תת-אדומה (אינפרא אדום)
 
 
 
 מגדל הגל  במכון ויצמן  מרכז שוורץ רייסמן, מבט מבחוץ


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד