ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ראשון לציון: עיר מקדמת בריאות

ראשון לציון: עיר מקדמת בריאות

יוזמה של משרד החינוך לקידום נושאי הבריאות בקרב התלמידים תתורגם הלכה למעשה לעדכון של תכניות הבריאות הקיימות במוסדות החינוך בעיר וכן ליצירה של תכניות בריאות עירוניות המעודדות תזונה נכונה ופעילות גופנית

 

 

מובילי היוזמה והשותפים: שלומי אירים, מפקח על הוראת החינוך הגופני במחוז מרכז משרד החינוך; ריבי גבע רפרנטית בריאות מחוז מרכז; אסי דרעי מחטיבת ספורט וקהילה בחברה העירונית; אטי אדר ראש מינהל החינוך, ד"ר חגית ששון מנהלת היחידה למדידה והערכה מינהל החינוך, שוש אבטליון סגנית ראש מינהל החינוך ומנהלת אגף שירותי פרט שירות ואדמיניסטרציה, ומנהלות אגפי החינוך קדם יסודי, יסודי ועל יסודי.

 

אם נתנסח בזהירות, שנת הקורונה שעברה על כולנו הופכת (כמעט) לנחלת העבר, אך האתגרים שהיא מותירה בתחומים רבים עדיין דורשים וידרשו מענה והתייחסות. אחד מהנושאים הללו הוא המודעות לתזונה נכונה ולפעילות ספורטיבית, במיוחד לאור השנה האחרונה בה מרבית התלמידים שהו בבתים, ללא שגרת יום קבועה ומסודרת.


עיריית ראשון לציון נבחרה לקיים בעיר יוזמה של משרד החינוך לפיתוח של תכניות בריאות בגני הילדים ובבתי הספר בעיר, וכן ליצירה של תכניות עירוניות חדשות בחינוך הפורמלי בשיתוף עם החינוך הבלתי פורמלי.


יחידת מדידה והערכה במינהל החינוך, בהובלת ד"ר חגית ששון, מנהלת היחידה, חיברה שאלונים המיועדים להורים ולתלמידים מגני הילדים ועד החטיבות העליונות, אשר מהתשובות עליהם נוכל ללמוד ולהסיק על הרגלי התזונה והספורט של התלמידים.


לאחר ניתוח המידע שיעלה מהשאלונים, יבצע מינהל החינוך בשיתוף מנהלי בתי הספר, מנהלות הגנים ומפקחי משרד החינוך עדכון של תכניות הבריאות הקיימות במוסדות החינוך בעיר, וכן יצירה של תכניות בריאות עירוניות חדשות - הן בגנים ובבתי הספר והן תכניות עירוניות - כל זאת לקראת ביסוסה של ראשון לציון כעיר מקדמת בריאות.


בשנת הלימודים תשפ"א מתקיימות במוסדות החינוך תכניות הבריאות להלן:
 

יועצת תזונה בגני הילדים העירוניים        

עיריית ראשון לציון מעסיקה יועצת תזונה לגני הילדים העירוניים, אשר מרכיבה את התפריטים לארוחת הבוקר בכל גני הילדים, וכן מדריכה את צוותי החינוך בגן אודות ביסוס הרגלי אכילה נכונים אצל הילדים.

       
         
תכנית חינוך גופני בגיל הרך (תל"ן)        

תכנית בשיתוף אגף החינוך הקדם יסודי, הפיקוח על גני הילדים ופיקוח על החינוך הגופני והספורט במשרד החינוך. התכנית עוסקת בפיתוח מודעות לגוף ולתפקודו בסביבה עתירת גירויים הכרתיים ורגשיים, בפיתוח מיומנויות התנועה, תוך שילוב מושגי יסוד מתחומי המתמטיקה, המדעים והשפה. התכנית מבוססת על תשלומי הורים בהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל. 

       
         
תכנית "בוקר של כושר" בגנים        
פעילות ספורט שגרתית של הגננות עם הילדים מדי בוקר.        
         
תכנית "זוזו מפעילים את הגוף"        

תכנית להטמעת פעילות גופנית-ספורטיבית בקרב תלמידים בכיתות ה'-ו'. חשיפת התלמידים לענפי ספורט שונים, איתור תלמידים בעלי כישורים ספורטיביים, טיפוחם והכוונתם לפעילות ספורטיבית.

       
         
בתי ספר יסודיים מקדמי בריאות        
בעיר ישנם כמה בתי ספר יסודיים שהוסמכו לבתי ספר מקדמי בריאות.        
         
תכנית "שגרות בוקר" חינוך יסודי ועל יסודי        

תכנית המאפשרת לתלמידים ולצוותים החינוכיים לפתוח את יום הלימודים באווירה נעימה ורגועה באמצעות בחירה בפעילות בוקר מהנה אותה יבצעו מדי בוקר, בהן גם פעילויות בתחום הספורט: צעידת בוקר, תרגול יוגה, התעמלות בוקר, ריקוד ועוד. 

       

בנוסף, בתי הספר היסודיים רכשו אביזרי ספורט לשימוש יומיומי של התלמידים בבית הספר.

       

 

  

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד