ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תלמידי תכנית "מעורבות חברתית" בחינוך העל יסודי מסייעים לעסקים הקטנים במשבר הקורונה

פרויקט "אור גדול" – להדליק את האור לבתי העסק ברחבי העיר - יצא לדרך במסגרתו תלמידי תכנית מעורבות חברתית באגף חינוך על יסודי מסייעים לבעלי העסקים הקטנים בפרסום העסק ברשתות החברתיות

משבר הקורונה עדיין נמשך, ומרבית העסקים הקטנים בעיר נאלצים להתמודד עם השלכות כלכליות לא פשוטות. תלמידי המעורבות החברתית באגף חינוך על יסודי פועלים מתחילת משבר הקורונה לטובת תושבי העיר בדרכים יצירתיות, וכעת נוסף לכך גם סיוע לאותם בעלי עסקים.

במסגרת התכנית ל"התפתחות אישית ומעורבות חברתית" באגף חינוך על יסודי, הגיעו מאות תלמידים אל העסקים הקטנים ברחבי העיר מצוידים בטלפון נייד, ידע עשיר ברשתות חברתיות ומוטיבציה לסייע לבעלי העסקים במשבר, שרבים מהם לא מעורים באופן הפרסום ברשתות החברתיות. "צילמנו סרטון פרסומת לעסק ויצא נהדר! אני שמחה שיש לנו את האפשרות לעזור לחנויות לצמוח ולשגשג", אמרה אחת התלמידות שהשתתפה בפרויקט.

הפרויקט החל בחנוכה ומכאן שמו: פרויקט "אור ראשון" – להדליק את האור לבתי העסק ברחבי העיר. עד כה השתתפו בפרויקט כ-100 בתי עסק שצולמו על ידי התלמידים.

 
 
 

 

חן ביטון, רכזת המעורבות החברתית במקיף א' שיזמה את הרעיון לעזור לעסקים הקטנים: "הרעיון צמח מתוך מחשבה לעודד קנייה בעסקים עצמאים שאינם רשתות גדולות בעיר ראשון לציון ואני שמחה שהרעיון שלי התקבל ונוצר פרויקט ברמה העירונית בתכלול מינהל החינוך ואגף חינוך על יסודי".

 

ראש העירייה, רז קינסטליך: "יישר כוח לבני הנוער שנרתמו לסייע לבעלי עסקים שמתמודדים עם משבר כלכלי לא פשוט. הם מכירים היטב את עולם הרשתות החברתיות וכל הכבוד שהם מנצלים את הידע וההבנה כדי לסייע בעולמות השיווק".

 

סגנית ראש העירייה, עו"ד ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך: "עצם ההשתתפות המרשימה של התלמידים בפרויקט מבטאת את ההבנה שלהם שכולנו באותה סירה, שבעת משבר, הסולידריות היא שם המשחק. כל הכבוד למינהל החינוך שיזם את הרעיון והוביל אותו. אנחנו קוראים לעוד בעלי עסקים להצטרף וליהנות מהידע ומהרעיונות השיווקיים של התלמידים".

 

אטי אדר, ראש מינהל החינוך ופזית שרון, מנהלת אגף חינוך על יסודי מברכות את התלמידים על העשייה הברוכה בתקופת הקורונה המורכבת: "התלמידים הצליחו לזהות את אחד מהאתגרים של צו השעה - מקורות פרנסה וקידום בתי עסק, לקחו יוזמה ופרויקט חשוב והם תורמים בימים אלו רבות להנעת הכלכלה של בתי עסקים בעיר ראשון לציון. זו גאווה גדולה לעיר שתלמידיה מגלים אחריות וערבות הדדית לעסקים סביבם. נוער ערכי ומחויב, יישר כוח!" 

תלמידים ובעלי עסקים המעוניינים להצטרף לפרויקט יכולים לפנות למנהלת התנדבות רשותית בחינוך, דניאל סקא, במייל: Danielsk@rishonlezion.muni.il

 

לתגובות נוספות אודות הפרויקט לחצו כאן >

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד