ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

כנס סיכום שנת פעילות למתנדבי "ידיד לחינוך" ראשון לציון

ביום חמישי 10.6.21 התקיים בבית זרובבל חביב מפגש סיכום שנה למתנדבי "ידיד לחינוך" ראשון לציון. במהלך הכנס סקרו יעל דבי ואורנה שלו, רכזות התכנית בעיר, את כל פעילות "ידיד לחינוך" בשנה החולפת. מיה שפירא, מנהלת תחום קשרי קהילה במינהל החינוך, הודתה למתנדבים על התנדבותם בשנה מאתגרת כל כך, וקראה למתנדבים נוספים להגיע ולהצטרף לקבוצת ידיד לחינוך ראשון לציון. בהמשך נהנו המתנדבים ממופע סטנדאפ של רינה פדואה.
 

שנת הקורונה הייתה לא פשוטה עבור מתנדבי ידיד לחינוך, שהמירו את התנדבותם מהתנדבות פיזית בבתי הספר להתנדבות מרחוק במרחב הדיגיטלי, והמשיכו לסייע לתלמידים כמיטב יכולתם וכישרונם גם באמצעות הזום.
 

דב פרי, אחד מהמתנדבים, סיפר כי בשנה האחרונה הוא סייע לתלמידים בלימודי פיזיקה דרך הזום, נתן הרצאות לתלמידים במסגרת תכנית ח"ץ (חוקרים צעירים), הדריך את המתנדבים בקבוצות וביחידים בהפעלת הזום ועוד. "לא מזמן חזרתי להתנדבות פיסית בביה"ס, ואני שמח על כך. התלמידים נותנים לי את המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיי", הוסיף. 

 

"ידיד לחינוך - גמלאים מתנדבים במערכת החינוך" הוא פרויקט התנדבות ארצי ייחודי, שמטרותיו סיוע למערכת החינוך ותרומה לאיכות חיי הגמלאים. במסגרת הפרויקט זוכים המתנדבים להכשרה ולליווי מקצועי וחברתי שוטף. בין היתר מסייעים המתנדבים לתלמידים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים בהכנת שיעורי הבית, מלמדים בחוגים השונים: שחמט, אמנות, חקלאות, היסטוריה ועוד.

בראשון לציון פעילים כ-100 מתנדבים בתכנית.

 

מעוניינים להתנדב בתכנית?

ניתן לפנות לרכזות התכנית בעיר:
יעל דבי – רכזת מערב. טלפון 052-3685702 |
אורנה שלו – רכזת מזרח ומרכז. טלפון 058-7500078 |
או דרך דף הפייסבוק
"ידיד לחינוך".

 

אין צורך בניסיון קודם בהוראה!

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד