ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אירוח ילדי "אסף הרופא" באשכול פיס רביבים

בין התאריכים 18-29 באוקטובר 2020 אירח אשכול הפיס "רביבים" ראשון לציון את ילדי הצוותים הרפואיים של בית החולים "אסף הרופא", מכיתות א' עד ד', לפעילות חווייתית ומעשירה בתחומי המדע והטכנולוגיה. הילדים למדו במעבדות של אשכול הפיס, בקבוצות קטנות, וכן השתתפו בשיעורי למידה מרחוק, בעזרת אמצעי קצה כגון מצלמות ומיקרופונים שסיפק להם צוות האשכול, בהנהלת אירה רוטניצקי, מנהלת האשכול.

 

סדנת צלילים
התלמידים למדו מהו צליל וכיצד הוא נוצר בכלים מוזיקליים שונים: כלי נשיפה וכלי הקשה, הכירו סוגי צלילים שונים, מה ההבדל בין צליל חזק וחלש, צליל גבוה ונמוך, ולמדו את המושג "תיבת תהודה". בסיום גם נהנו לנגן עם איתן אריה, עובד בצוות האשכול.

 

בניית שבשבת רוח וחוקי ניוטון לילדים
שושנה שלזינגר, לבורנטית באשכול הפיס, הסבירה לילדים את עיקרון הפעולה של השבשבת ואת המושגים כוח פעולה ותגובה. הילדים התנסו בבניית שבשבות ונהנו מתהליכי הלמידה והעבודה.

 

שיגור טילי מים
פעילות נוספת שנערכה באשכול היא שיגור טילי מים. במהלך הפעילות הילדים הכירו את המושג לחץ אוויר והתנסו בשיגור טילי מים גבוה ככל האפשר. הפעילות נערכה ברחבה של האשכול באוויר הפתוח.

 

נוחתים על מאדים
במהלך הפעילות הילדים למדו על המושג כוח המשיכה (גרביטציה), עבדו כצוות אחד מגובש והנחו צוות תלמידים לנחות על מאדים. אריה איתן, עובד האשכול, הנחה את התלמידים ובנה את תחנת החלל. 

 

הפרחת בועות סבון
פעילות נוספת שהתקיימה ברחבת אשכול הפיס היא הפרחת בועות סבון בצורות שונות. צוות הלבורנטיות שושנה שלזינגר ואליזבט שטארק הכינו תמיסת סבון מיוחדת המיועדת להפרחת בועות סבון גדולות. הילדים התנסו בכלים שונים להפרחת הבועות וראו כי צורות שונות מפריחות גדלים שונים.

 
 
 


***
בסיום הלמידה החווייתית נהנו הילדים מהקרנת סרטים באודיטוריום אשכול הפיס, תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי.

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד