ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

התנדבות תלמידי מרכז הצלח"ה "רבין" למען קשישים בני העדה האתיופית

התנדבות תלמידי מרכז הצלח"ה "רבין" למען קשישים בני העדה האתיופית

במסגרת פרויקט מרכז הצלח"ה המתקיים בחטיבת הביניים "רבין" שבקריית החינוך "אמירים" מקיף ה', הוחלט על פעילות התנדבות של התלמידים עם קשישים ממוצא אתיופי במתנ"ס ברמת אליהו

מרכזי הצלח"ה היא תכנית ייחודית של עיריית ראשון לציון - אגף הפרט במינהל החינוך להעצמת תלמידים בעלי קשיים רגשיים-חברתיים ולימודיים. התכנית התקיימה בשנת תשע"ט בכיתות ו' ו-ז' ב-17 בתי ספר. המרכזים פועלים כהמשך ליום הלימודים הרגיל, ובמסגרתם מקבלים התלמידים פעילויות העשרה, העצמה ותרפיה בתחומים שונים ומגוונים.

 

כל צוות מרכז הצלח"ה "רבין" נרתם לפרויקט. התלמידים (מכיתה ז'), בליווי רכזת המרכז נירית שלום חזן, הגיעו למתנ"ס ונפגשו עם הקשישים. התלמידים הכינו קטע נגינה בכינור, קלרינט ותיפוף המשלב מוזיקה ישראלית ואתיופית. הקשישים נהנו, רקדו ומחאו כפיים והעלו זיכרונות מארץ מוצאם. למרות קשיי השפה הצליחו התלמידים להבין את הקשישים ושמעו את סיפוריהם. בהמשך שיתפו פעולה בסדנת חימר. יצוין כי את התיפוף ואת מלאכת היד למדו התלמידים במרכז ההצלח"ה במסגרת פעילות העשרה והעצמה שקיבלו במרכז.

 

מיזם ההתנדבות, בשנה השמה דגש על "אחדות ושיתוף פעולה", תורם באופן משמעותי לתלמידים, מעניק להם תחושה של ערך ועשייה למען האחר ומעצים אותם כבני אדם.

 

בתמונות, פעילות התנדבות תלמידי מרכז הצלח"ה רבין
 התנדבות תלמידי מרכז הצלח"ה חט"ב רבין  
 

  

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד