ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גם ברשת יש גבול

גם ברשת יש גבול

קבוצת מנהיגוטק PRO בחט"ב מקיף י"ג בפעילות יזומה בכיתות לציון שבוע גלישה בטוחה

 

במסגרת אירועי שבוע אתיקה ומוגנות ברשת אשר צוין בכל מוסדות החינוך בארץ בין התאריכים 3-7.2.19, העבירה קבוצת מנהיגוטק PRO בחטיבת הביניים מקיף י"ג, בהובלת רכז התקשוב יעקב מוניץ, פעילות בנושא "גם ברשת יש גבול". 

 

את ההכנות לפעילות החלו חברי קבוצת המנהיגות הטכנולוגית כבר לפני כשבועיים: נערכה פגישת הכנה בחטיבה עם נירית האן, מנחת תכנית מנהיגוטק PRO, בה חולק הצוות לקבוצות עבודה. חלקם הכינו והעלו כתבת חשיפה לאתר בי"ס עם מידע חיוני כגון מידע על מוקד 105 החדש להגנה על ילדים ברשת, חלקם ערכו מצגת הסבר על ההפעלות וחיברו תקנון לתחרות הבית ספרית, והיתר נערכו להעברת הפעילויות המתוכננות על פי לו"ז מפורט.

 

עבודת ההכנה השתלמה. במהלך השבוע האחרון העבירו התלמידים בכיתות מצגת עם הסברים והפעלה של משחק "אמת או חובה" וירטואלי, שעסק בדילמות עמן מתמודדים בני נוער בנושאי חשיפה וגבולות ברשת. בנוסף, קיימו תחרות ג'ינגלים בין כיתתית, בה תוכתר הכיתה שתחבר סלוגן מוצלח וקליט ותקליט אותו בליווי מוסיקה מתאימה.

 
 

 

בלטו במיוחד בכישורי השיווק, העריכה וההנחייה בכיתות, חברי הקבוצה משכבה ז' שעמלו על הכנת המצגת ועברו בין הכיתות עם הפעילות.

 

שרון שמואל, מנהלת חטיבת הביניים מקיף י"ג: "קבוצת המנהיגוטק היא אחת ממספר קבוצות מנהיגות הפועלות בבית הספר. התלמידים קיימו סיעור מוחות, חשבו באופן יצירתי ויצרו פעילויות והפעלות הן של התלמידים והן של צוות המורים להגברת המודעות לגלישה בטוחה ברשת. אני מברכת עשייה זו, בה כל אחד ואחת משתמש בחוזקותיו ובכישוריו, וכיאה לנבחרת מקיף י"ג ע"ש יצחק נבון - בשיתוף פעולה ובעבודת צוות הצליחו להעלות את נושא בטיחות ברשת לסדר היום הבית ספרי". 

 
 
 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד