ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

בנות האולפנה שופכות אור על הגבורה

קבוצת מנהיגוטק PRO בחטיבת הביניים נתיב האולפנה, המורכבת מתריסר בנות מוכשרות, בהובלתה של רעות אורבך, רכזת התקשוב, בחרה כפרויקט ראשון לבצע משימה מיוחדת בעלת משמעות סמלית הקשורה לחג החנוכה.

 

בפרויקט "מהי גבורה" משימתן של הבנות הייתה לצלם ולערוך סרטון בנושא, בו משתתפים מרואיינים מצוות ביה"ס וכן תלמידות בעלות סיפור גבורה אישי או מסר אישי. בשלב הראשון, הוצגו בפני המרואיינים שתי שאלות: "מהי גבורה בעינייך" ו"למי היית נותן/ נותנת את אות הגבורה". כל מרואיין הכין מראש את התשובות ונקבעה עבורו שעה להגיע ולהצטלם לסרטון.


ביום הצילומים הגיעה מנחת התכנית, נירית האן, להדרכת קבוצת מנהיגוטק PRO על תוכנת עריכת וידאו ולהקמת אולפן מאולתר שכלל מתיחת מסך ירוק על פני קיר לבן ועמדת צילום לסמארטפון (חצובה ניידת). התלמידות צילמו את המרואיינים על רקע המסך הירוק ולאחר שצולמו כל קטעי הצילום הועברו הסרטונים מהסמארטפונים אל המחשב ועובדו בתוך תוכנת עריכה מיוחדת, המאפשרת הסרת הרקע הירוק ושתילת רקעים על פי בחירה.

 

בשלב הסופי נעשה שימוש בתוכנת עריכת וידאו שקיבצה את כל הסרטונים הערוכים לסרט אחד. הסרט הוקרן לכל חטיבת הביניים לפני יציאה לחופשת חנוכה ונשלח לצפייה להורים במידעון האולפנה.

 

תלמידות קבוצת מנהיגוטק PRO, שטרחו ועמלו על פרויקט "מהי גבורה": עדי אוחנה, עדי מגער, נגה קעטבי, הדר לוי, תהל טויטו, גיטל חן, ענבר אספני, שקד שאבוי, שיר שלום אל, רחלי אלק, הילה סהר, ליאל עמרני

 

מנהלת החטיבה, פנינה בולקה, אשר יזמה את הרעיון להכין תוצר העוסק בנושא גבורה ואף התראיינה לסרטון, ברכה את חברות הקבוצה במעמד הקרנת הסרט: "יישר כוח על המשימה הראשונה שלקחתן על עצמכן במנהיגוטק. אני כבר מחכה למשימה הבאה".

 
 
 
   
 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד