ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע העליות בבי"ס רוזן

שבוע העליות בבי"ס רוזן

במסגרת שבוע העליות בחרו תלמידי בית ספר רוזן להכיר ולהוקיר את העולים בעבר ובהווה והאירו בזרקור את העליות השונות לאורך ההיסטוריה של עם ישראל

כחלק משגרת הלמידה וייחודיות בית ספר רוזן "מנהיגות חברתית סביבתית" למדו התלמידים כיצד כל חלום יכול להפוך למציאות בעזרת חזון, רצון ויוזמה.


עליזה בלנק, מנהלת ביה"ס: "התלמידים נחשפו לסיפורי עלייה משפחתיים ולמדו להכיר בשונות התרבותית כמשאב חינוכי ולאומי המקדם סובלנות ומטפח כבוד הדדי ובחיזוק תחושת השייכות של משפחות העולים והעצמתם. בכל הכיתות עסקו התלמידים בהכרת תרומתן של העליות למדינת ישראל, הסיבות לעלייה, הקשיים שבדרך וחבלי הקליטה בארץ. הילדים למדו שירים וסיפורים, הכירו מנהגים, מאכלי עדות ותלבושות מהתפוצות השונות - שכולם יחד מהווים את רקמת החברה הישראלית על כל גווניה".


ביום חמישי 2.11.17 התקיים ערב קהילתי במתנ"ס "רוזן" בו סיכמו את הפעילות בתערוכת "ראשונים בעלייה" – שיתוף פעולה עם בית ספר חביב. האירוע הוא פרי שיתוף פעולה עם אגף חינוך יסודי ואגף העלייה והקליטה בעיריית ראשון לציון ומתנ"ס "רוזן".


בהנחיית הצוותים החינוכיים יצרו התלמידים מיצגים אמנותיים ששיקפו את הלמידה והוצגו בתערוכה. בנוסף, הילדים והוריהם נחשפו למופע של מוזיקת עולם והשתתפו בתחנות הפעלה מגוונות בנושא העלייה.

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד