ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע העליות בבי"ס סיני

שבוע העליות בבי"ס סיני

במהלך שבוע העליות נפגשו תלמידי בי"ס חמ"ד סיני עם עולים ממדינות שונות שסיפרו את סיפור עלייתם מקום המדינה ועד היום. בכל שכבות הגיל קיימו התלמידים פעילויות הקשורות לעלייה, צפו בסרטונים, קיימו עבודת חקר לדמויות, חפצים ומקומות.


תלמידי שכבה א' למדו על דגלי המדינות ומשמעותם; תלמידי שכבה ב' למדו על העליות ממדינות אירופה ודמותו של הבעל שם טוב זצ"ל, מייסד תורת החסידות, כאשר בשיאו של הלימוד הציגו טיש חסידי; תלמידי שכבה ג' כתבו את סיפור העלייה המשפחתי שלהם ונחשפו באמצעות כך לרבגוניות עדתית; תלמידי שכבה ד' למדו את סיפור העלייה מאתיופיה, שמעו את הסיפור "הצמות היפות של מימי" מפרי עטו של מנברו, עולה מאתיופיה, המחיזו חלק מהסיפור ונפגשו עם המחבר; תלמידי שכבה ה' התמקדו בעליית יהדות מרוקו לארץ בגליה השונים, התלמידים חקרו אודות הרב דוד בוזגלו זצ"ל מחבר הספר "ידידות", למדו מפיוטיו והופיעו בפיוט המדבר על אברהם אבינו כמכניס אורחים, פיוט המתקשר לפרשת השבוע "לך-לך"; ותלמידי שכבה ו' למדו על עליית יהודי תימן ועל המסורת התימנית, נפגשו עם מורי תימני שסיפר את סיפור עלייתו ארצה ונחשפו לשיטת לימוד התורה בחדר.


הלמידה בכל התחנות עירבה את כל החושים ובשילוב המטעמים המסורתיים. מיצגים ותוצרי למידה הוצגו במרחבי הלמידה בביה"ס.


ענת דהן, מנהלת בי"ס סיני: "שבוע העליות זימן בפנינו הנגשה תרבותית שבה קיימנו למידה רב-חושית בסביבה רב-תרבותית. בתהליך הלמידה הצוות החינוכי הקנה לתלמידים מיומנות מבוססת ידע, שבה התלמידים הכירו בעובדה כי קיימים הבדלים תרבותיים המשפיעים על ערכים, למידה והתנהגות אישיים".

 

תמונות שבוע העליות בבי"ס סיני

 

בפעילות שבוע העליות בבית ספר סיני ביקרו נציגי משרד החינוך, המפקח על החינוך הממלכתי-דתי הרב גד בר טוב, מפקחת בתיה"ס הממלכתיים-דתיים רחלי וייסברד, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך תמי רונן, חברת המועצה ומחזיקת תיק החינוך חמ"ד מיכל קלדרון, ויקי ניצן מפקחת כוללת בתי"ס יסודיים, מפקחים מתחומי דעת שונים במשרד החינוך, הנהלת אגף הקליטה, שוש אבטליון מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול במינהל החינוך, נציגים מעמותת נאקואג' ועוד.

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד