ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרס שר החינוך לבתי ספר מצטיינים בתחום המעורבות החברתית

פרס שר החינוך לבתי ספר מצטיינים בתחום המעורבות החברתית

ביום שלישי 17.10.17 התקיים טקס חגיגי בבנייני האומה בירושלים בסימן 70 שנה למדינה שבמרכזו הצדעה והוקרה לפעילים בתחום המעורבות החברתית. שני בתי ספר מראשון לציון זכו בפרס שר החינוך למעורבות חברתית על מיזמים ייחודיים. והזוכים הם...
 
היוזמה של תיכון "רביבים" (מקיף ז') - "צוות מנצח"
תלמידי כיתה י"א4 (היום, י"ב4) ביקשו להבליט את העשייה החשובה ואת נוכחותם של האנשים בבית הספר שנמצאים "מאחורי הקלעים" ולא תמיד שומעים עליהם או מכירים את עבודתם: אנשי המינהלה - מזכירות, הנהלת חשבונות, השומר בכניסה לבית הספר ושאר אנשי צוות.

ביום המעשים הטובים הקימו התלמידים תערוכה בבית הספר שמוקדשת כולה לאותם אנשי מינהלה. התלמידים גיבשו טופס שמהווה מעין תעודת זהות וראיינו 10 אנשי מינהלה. את הכרזות שיצרו תלו בכניסה לבית הספר במעין תערוכה ייחודית שהוצגה בבית הספר במשך שבועיים.

היוזמה יצרה הד רב והתרגשות בקרב התלמידים וצוות בית הספר. רבים מהתלמידים מהם עצרו לקרוא אודות אדם זה או אחר שבקושי הכירו את שמו, והשתאו מפיסות המידע החדש שלמדו על האנשים שהם חלק בלתי נפרד מתיכון רביבים.

 

לתמונות נוספות
 

היוזמה של תיכון "אמירים" (מקיף ה') - "לתת מהנשמה"
תלמידי כיתת מופ"ת בשכבת י"ב יצרו שיתוף פעולה עם עמותת "משאלת לב" ועם בית ספר "בלקינד" לילדים עם צרכים מיוחדים. יחד עם מחנכת הכיתה, שלומית ברק, קיימו התלמידים פגישות עם נציגים ממשאלת לב ומבי"ס בלקינד, בדקו אופציות שונות לאיתור תרומות, יצרו שיח כיתתי על הנושאים ושיתפו את כלל תלמידי בית הספר בפרויקט ובדרך הגשמתו. בין הפעולות שנעשו: מכירת חולצות לשכבת י"ב כתרומה לפרויקט וגיוס כספים.

 

התלמידים הצליחו לאסוף כ-8,000 ש"ח והגשימו משאלה לילדה חולת סרטן - הקמת חדר חלומות. 4,000 ש"ח נוספים שאספו הועברו לעמותת "משאלת לב" על מנת להגשים חלום לעוד ילד חולה.

 

בנוסף העבירו התלמידים פעילויות בבית ספר בלקינד, שיחקו עם הילדים, עשו עבודות יצירה יחד ובעיקר הנעימו את זמנם. 

 

----

כתבות נוספות:

פרס שר החינוך למעורבות חברתית הוענק גם לפרלמנט הנוער ראשון לציון 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד