ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אודות גוגלה

אודות גוגלה

"גוגלה" הוא מיזם לפיתוח כלים ממוחשבים למידע ולתקשורת, המיועדים לקידום החינוך וההתפתחות של ילדים צעירים, אשר עדיין אינם שולטים בקריאה וכתיבה, ולהכין אותם לעולם המתוקשב שלתוכו הם גדלים.

עיריית ראשון לציון היא העיר הגדולה הראשונה שרכשה עבור כל גני החובה את מודל השירות, הכולל אפשרות עבודה מהבית ופעולה מערכתית להטמעה מקצועית בתוך הגן.

התוכנה כוללת ארבעה כלים המאפשרים לגננות להקנות שימוש יעיל, מעניין ומאתגר בסביבת המחשב:

  • "גלה-לי" - מנוע חיפוש לילדים, שבו קטגוריות איקונוגרפיות כמו בעלי חיים, צמחים, חגים ומועדים, ארצות ועוד. המנוע ידידותי, נוח וקל לשימוש, הילד לא זקוק לסיוע הגננת כדי לקבל תשובה לשאלתו, שכן הוא מקליק על תמונת הקטגוריה ולאחר מכן יקבל את התשובה בווידאו, אודיו וטקסט.
  • "מייל לי" - דואר אלקטרוני מאובטח המאפשר לילדים לתקשר עם חבריהם לגן, עם ההורים ועם הגננת. ה"מייל לי" ידידותי וקל לשימוש, הוא מחנך לקיום תקשורת לא מילולית ומפתח אוריינות לשפה הכתובה, בנוסף לקניית כללים והתנהגות מכובדת באמצעי תקשורת אלקטרונית.
  • "כתוב לי" - זהו ה-WORD של הילדים, מעבד תמלילים המאפשר הכנת מסרים כתובים. ילדים יכולים לכתוב ולהדפיס מסרים על הזמנה ליום הולדת, כרזה לגן או ברכה לחג.
  • "כמה כמה" - זהו גיליון אלקטרוני לילדים המאפשר לילד להתייחס לתופעות מחיי היום-יום שלו בעקבות איסוף נתונים ועיבודם. כלי זה מחנך להתבוננות מושכלת בסביבה ומקנה כלים לכך. 

הכירו את גוגלה

 

היקף התכנית
בכל גני החובה בעיר ישנו חיבור לאינטרנט ולכלים הממוחשבים של "גוגלה".

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד