ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תכנית ניצנים

"ניצנים" היא תכנית כלל ארצית של צהרונים בסבסוד משרד החינוך

 

הפעלת תכנית ניצנים בכיתות א' ו-ב':

עיריית ראשון לציון שמחה לבשר על הצטרפות לתכנית "ניצנים" במטרה להקל על ההורים ולאפשר להם לקבל סבסוד מהמדינה בסך 200 ש"ח לילד לחודש. ההצטרפות לתכנית מבטיחה את השמירה על איכות הצהרונים ואף מעניקה ערך מוסף באמצעות תוכני העשרה ותמיכה לימודית, כמו גם מערכת בקרה ופיקוח של משרד החינוך. המחיר לילד יעמוד על 735 ש"ח לחודש בלבד עד השעה 17:00.

 

מדובר בתכנית כלל ארצית שגובשה על ידי משרד האוצר, משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי במטרה להרחיב סבסוד בצהרונים בתום יום הלימודים לגילאי 3-8 בגני הילדים ובכיתות א'-ב'. המדינה מסבסדת את התשלום בגין הצהרונים באופן דיפרנציאלי כך שסיוע גדול יותר ניתן למשפחות הגרות ביישובים חלשים. העיר ראשון לציון מדורגת באשכול 7 ועל כן הורים בעיר יהיו זכאים לסבסוד רק בכיתות א'-ב' ולא בגני הילדים וכיתות ג' ומעלה.

הפעלת התכנית בראשון לציון תכלול מורה או מדריך וכן סייעת לכל קבוצה, ארוחת צהריים חמה ומזינה, שתי פעילויות העשרה בשבוע וכן סיוע בהכנת שעורי בית, תכני העשרה ותמיכה לימודית והארכת פעילות עד השעה 17:00. כמו כן, תתקיים פעילות בימי חופשה במהלך שנת הלימודים (כ-14 ימים) וזאת על פי הנחיית משרד החינוך.

בבתי הספר ייפתחו מסגרות גם לילדי הגנים בחטיבות הצעירות וכיתות ג' ומעלה - שאינם בתכנית ניצנים. המחיר לילדי כיתות ג' ומעלה יעמוד על 935 ש"ח לחודש עד השעה 17:00.

 

 לבירורים ופרטים נוספים ניתן לפנות למוקד מידע ורישום לצהרוני בתי ספר

בין השעות 8:30-17:00 בטלפון 03-9499966
מייל:
zaharon@hironit.co.il 

פקס: 03-9499967

 

 

למידע על צהרונים בגני הילדים ובחטיבות הצעירות לחצו כאן

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד