ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חתימה שווה חיים

חתימה שווה חיים

במסגרת יוזמה בית ספרית החליטו חברי נבחרת מנהיגוטק בבי"ס בארי לקדם נושא בעל חשיבות עליונה - חתימה על כרטיס אדי

בבי"ס בארי פועלת זו השנה השנייה נבחרת מנהיגוטק בהובלתה של גילה ארז, המקדמת מיזמים ולמידה מתוקשבת בביה"ס. לאחרונה העלתה מנהלת ביה"ס, חגית בר, רעיון לאמץ נושא המקדם מעורבות חברתית של התלמידים, עם הפנים לקהילה. חגית הציעה לעודד חתימה על כרטיס אדי על מנת להגיע ליעד הנכסף של החותם המיליון.

תלמידי מנהיגוטק התגייסו למשימה והחליטו שקידום הנושא יהיה פרויקט היוזמה הבית ספרית שלהם. ראשית הם גיבשו תכנית פעולה, כתבו רעיונות שונים והחלו בגיבוש המסרים והמצגות להעברת הנושא בכיתות.
בין היתר חשבו על דרכים להציג את פרויקט אדי: כרזה להורים עם פרטים על כרטיס אדי והיכן ניתן לחתום, שיעורים בכיתות עם מצגת הסבר כיצד תרומת איברים מצילה חיים, פתיחת שולחן התרמה בערב קהילתי בו יחתימו על הכרטיס והסבר בחדר מורים על חשיבות ההתרמה.

 

גילה ארז, מורה לאוריינות מחשב ומובילת מנהיגוטק בביה"ס זו השנה השנייה, מספרת: "כשהמנהלת הציעה את הנושא קצת חששתי ממורכבות הנושא והצגתו בפני הילדים. הילדים גילו בגרות, למדו על הנושא, הכינו מצגות והציגו אותו במקצועיות. יצרתי קשר עם אגודת אדי וקיבלנו חולצות, כרזות וגלויות החתמה. הילדים היו גאים מאוד ללבוש את החולצות ולהציג את הנושא". 

 

 התלמידים מספרים
 ירין: "הפרויקט מאוד חשוב כי במקרה של אסון נוכל לעזור להציל חיים"; תבור: "לא ידעתי על פרויקט אדי קודם, הפרויקט חשוב מאוד ושמחתי להיות שותף ולתרום למען החברה"; עדי: "הפרויקט הוא נושא מאוד חשוב שיכול להציל חיים, כיום אני מבינה טוב יותר את הנושא";
אלעד: "נהניתי להעביר מידע למבוגרים, מידע שרק הם יכולים להשתמש בו. אני גאה לתרום למען החברה"; פלג: "לדעתי צריך לקדם את הפרויקט בכל מקום. למרות שבהתחלה חששנו שהנושא קשה לילדים הצעירים הצלחנו להעבירו בצורה מעניינת ונעימה. התייחסנו ליתרונות ופחות נגענו בנושא המוות"

את היוזמה קידמו התלמידים במסגרת פעילותם בתכנית מנהיגוטק, תכנית עירונית שמנוהלת על ידי נירית האן, בה רכשו התלמידים כלים דיגיטליים מגוונים ושיטות שונות לשיווק היוזמות וקידומן. "כששמעתי על היוזמה של בי"ס בארי התרשמתי מאוד מהבחירה של התלמידים", ציינה נירית, "מדובר בנושא מורכב שלא קל לתפיסה בקרב ילדים, ובכלל, קהל היעד להחתמת הכרטיס הם ההורים. נדרשה כאן בגרות ואחריות לבחור נושא מסוג זה. ניכר היה שהתלמידים עשו עבודת הכנה משמעותית מאוד, והאופן בו הם העבירו את המסרים היה פשוט מצוין. במפגש אישי עם הנבחרת עלה הרעיון להפעלה אקטיבית - התלמידים החליטו לפתוח דוכן החתמה באירוע שיא בית ספרי בו לקחו חלק ההורים. מגיע להם שאפו גדול על פעילות חינוכית וערכית זו".

בעמדות ההחתמה שהפעילו התלמידים בכנס סיכום מנהיגוטק וביום שיא עם הקהילה הוחתמו כרטיסי אדי. יישר כוח!

 

לאתר אדי (*יצוין כי החתימה על הכרטיס היא מגיל 17 בלבד).

 

גלריית תמונות

 

 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד