ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

נבחרת מנהיגוטק - בי"ס נווה עו"ז

נבחרת מנהיגוטק - בי"ס נווה עו"ז

במסגרת יוזמה בית ספרית מתוקשבת, חברי נבחרת מנהיגוטק בבי"ס נווה עו"ז החליטו לערוך סרטון הסברה שחושף כללי התנהגות ונורמות באינטרנט

נבחרת "מנהיגוטק" בנווה עו"ז פועלת זו השנה השנייה, בהובלתה של גילה ארז, ומעורבת בתכניות ובמיזמים מתוקשבים בביה"ס. כפרויקט דגל, הממשיך את פעילות ההסברה של הנבחרת בשבוע גלישה בטוחה, החליטו התלמידים להפיק סרטון שעוסק בכללים ובהנחיות בנושא אתיקה ומוגנות ברשת.

גילה ארז, מורת שילוב המחשב ומובילת מנהיגוטק בביה"ס, מספרת: "הנבחרת הבית ספרית פעילה מאוד במהלך השנה ובמיוחד בשבוע גלישה בטוחה. הילדים החליטו שנושא זה חשוב ושצריך להקדיש לו זמן חשיפה נוסף, והגו רעיון להכין סרטון שסביבו תיערך פעילות הסברה לקראת היציאה לחופש הגדול".

התהליך כלל תכנון הפקתי מלא: החל מהרעיון, בחירת לוקיישן (מיקום) לצילומים, הכנת תלבושות, בחירת הדמויות, כתיבת התסריט, עריכה וצילום.

התלמידים מספרים: "הייחודיות הבית ספרית שלנו היא מנהיגות אישית למען מנהיגות חברתית, ואנחנו לומדים על מנהיגים שונים. חשבנו לשלב את המנהיגים שלמדנו עליהם, שהם יהיו הדמויות בסרט, והם ישאלו שאלות על האינטרנט וגם יזכירו את הכללים לגלישה בטוחה. למעשה בתקופתם של המנהיגים לא היה את המחשב ואת האפליקציות וכל מה שיש היום, אז חשבנו שזה רעיון שאם הם היו באים לבקר כאן כיום הם היו מגלים עולם חדש וכללים חדשים להתנהל בו".

שלבי הפקת הסרטון

 השלב הראשון 
שלב ההיערכות להפקה, כלל הגדרת תפקידים בצוות, חלוקת מטלות ומפגשי הכנה לצילומים. את עריכת התסריט ביצעו התלמידים בקובץ שיתופי בחשבון גוגל בית ספרי, לשם הועלה הטקסט ונערכו בו הגהות ותיקונים. לאחר מכן הוחלט מי ישחק כל דמות והועלו רעיונות לגבי תלבושות.

 

 בשלב הבא
נערך שיעור על צילום וידאו בסמארטפון שעסק בכללי בימוי ותאורה. הוחלט היכן יהיה הלוקיישן המתאים ביותר, מהי התאורה הטובה ביותר וכיצד יוקלט הסאונד. כדי להשיג סאונד איכותי אחד ממשתתפי הסצנה אחז את הטלפון בסמוך לשחקן שמדבר והקליט אותו מתחת לשולחן תוך כדי הסצנה, מבלי שהמצלמה תקלוט. התלמידים הוזמנו לצפות בתהליך הצילום אך התבקשו לשמור על שקט על הסט ולא להפריע למהלך הצילומים. 

 

 בשלב האחרון 
שלב הפוסט-פרודקשן, הסרטון עבר עיבוד של עריכת תמונה וסאונד. שני תלמידי הנבחרת, במקצועיות רבה, נעזרו בתוכנת עריכה מיוחדת על מנת לחבר בין החלקים, לשתול את קובץ הסאונד ולערוך את הסרטון. 

 

 התוצאה לפניכם:
סרטון "מנהיגים מדריכים על אינטרנט בטוח"

 

יוזמה זו נהגתה במסגרת תכנית מנהיגוטק, תכנית עירונית שמנוהלת על ידי נירית האן ופועלת ב-28 בתי ספר בעיר, ומטרתה לעודד יוזמות מתוקשבות של תלמידים בבתי ספרם. "היוזמה של תלמידי נווה עוז היא דוגמה מצוינת למינוף יכולות", ציינה נירית, "התלמידים חוו בשבוע גלישה בטוחה חוויה חיובית ומעצימה כאשר הם הובילו נושא זה בכיתות, ומצאו  לנכון להמשיך ולהעמיק את ההסברה בדרכים יצירתיות, המשלבות את נושא המנהיגות החברתית. הרעיון נולד תוך מחשבה על שיפור אמצעי ההמחשה לצורך העברת המסרים של כללי זהירות באינטרנט, והתוצאה יצירתית וייחודית".

 

לקראת היציאה לחופשת הקיץ מתוכננת פעילות של מנהיגוטק בכיתות, תוך חשיפת הסרטון וניהול דיון על רשימת כללים שכל אחד יכול ליישם בזמן הגלישה הפרטי שלו.

 

גלריית תמונות

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד