ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מנהיגות ירוקה להתייעלות אנרגטית

מנהיגות ירוקה להתייעלות אנרגטית

תכנית "מנהיגות ירוקה להתייעלות אנרגטית", אשר הושקה בשנת הלימודים תשע"ז ופועלת ב-7 חטיבות ביניים בעיר, נולדה מתוך הרצון לשתף תלמידים בנושאי קיימות וסביבה, מתוך מטרה שהם ישפיעו ויובילו שינוי תודעתי של הציבור בנושאים אלה. מטרת התכנית היא להוביל לצמצום הצריכה העירונית בחשמל ולהתייעלות אנרגטית בבתי הספר ובקהילה הסובבת.

היוזמה לתכנית היא פרי שיתוף פעולה בין אגף קיימות וסביבה ואגף חינוך על יסודי, ומימושה התאפשר במסגרת "קול קורא" של המשרד להגנת הסביבה בהנחיית חברת "צעד ירוק". חטיבות הביניים שהשתתפו בתכנית הן: חט"ב מקיף ב', חט"ב אחרון הבילויים (מקיף ג'), חט"ב טביב (מקיף ו'), חט"ב מיכה רייסר (מקיף ז'), חט"ב בר לב (מקיף ח'), חט"ב אשלים-קריית גנים (מקיף ט') וחט"ב הראשונים (מקיף י"א).

בכל בית ספר גובש פורום תלמידים של מנהיגות סביבתית להתייעלות אנרגטית, אשר למד את הנושא לעומק. התלמידים בחנו את צריכת האנרגיה בבתי הספר על ידי תצפיות וגיבשו המלצות להפחתת הצריכה. ההמלצות גובשו לקמפיין בית ספרי לחיסכון באנרגיה. התהליך כולו לווה במדידות צריכת האנרגיה באמצעות מונה רציף שהותקן על ארונות החשמל.

בחודש מאי 2017 התקיים כנס לסיכום התכנית ב"אשכול הפיס" בנוכחות יפעת מאירוביץ-יפת מחזיקת תיק איכות הסביבה והבריאות, מירב שבתאי-בלחסן מנהלת אגף קיימות וסביבה, מיה שפירא רכזת חינוך סביבתי וליאורה ניצן נציגת המשרד להגנת הסביבה.

בכנס הציגו התלמידים את תוצרי התכנית ואת תוצאות הקמפיין, אשר במרבית בתי הספר הצביעו על הפחתה בצריכת האנרגיה, בחלקם אף ב-20%! הכלים שרכשו התלמידים במסגרת התכנית גרמו להם להבין כיצד להתנהל בחיי היום-יום באופן שמיטיב עם הסביבה וכיצד הם יכולים להיות שגרירים של בית הספר ובדרך זו אף להשפיע על הסביבה.
 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד