ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום למידה לרכזי תקשוב בבתי הספר היסודיים

יום הלמידה התקיים בתאריך 6/2/17, י' בשבט תשע"ז ולקחו בו חלק כ-50 רכזי תקשוב ומורים מובילים בתחום התקשוב בבתי הספר היסודיים בעיר ראשון לציון.
המפגש התקיים במעמד: ויקי ניצן- מפקחת בתי הספר היסודיים בראשון לציון מטעם משרד החינוך, אורית טאטי- הממונה על התקשוב במשרד החינוך - מחוז מרכז, ניצנית ישראלי- מתאמת תקשוב עירונית, אורנה דרום- רכזת תקשוב בפסג"ה, נעמי קרלשטיין- סגנית מנהלת אגף החינוך היסודי בעיריית ראשל"צ.

בחלקו הראשון של היום התרשמו המשתתפים משילוב התקשוב בבית הספר "כרמים", בית הספר המארח של יום הלמידה. המשתתפים עברו בין עמדות שונות, צפו בדוגמאות מתוך העשייה בשטח, והאזינו להסברים של מורים מובילים ותלמידים מבית הספר אודות שילוב התקשוב בהוראה בבית הספר. חלקו השני של היום הוקדש לאתגרים העומדים בפני רכז התקשוב. בתחילת חלק זה האזינו המשתתפים ל"סיפורונת- אנקדוטות מיומנו של רכז תקשוב". למעשה, היה זה ספור שנכתב והומחז על ידי רכזת תקשוב יוצאת ורכזת תקשוב ממשיכה, אליהן הצטרפו גם תלמידים. סיפור זה היווה המשך לתכנית שהייתה נהוגה בבית הספר, במהלכה תלמידים המחיזו סיפורים שקראו, ושיפרו, דרך כך מיומנויות אורייניות.
לאחר מכן התחלקו המשתתפים לשלוש קבוצות. כל אחד מהמשתתפים כתב אתגר אחד, איתו הוא מתמודד, וקיבל רעיונות ודרכים שונות להתמודדות עם האתגר. השיח התנהל בזוגות וסוכם בקבוצה. תובנות השיח הועלו למרחב דיגיטלי שיתופי. חלקו האחרון של היום הוקדש לעיסוק בחזון. המשתתפים האזינו להרצאתה של אורית טאטי, הממונה על התקשוב במחוז מרכז,  אשר עסקה בחשיבות שילוב התקשוב בהוראה כאמצעי וכמטרה בפני עצמה, וביעדים אותם יכול רכז התקשוב להציב לעצמו בתהליך הטמעת התקשוב בבית הספר. בסיומו של היום הוזמנו המשתתפים לחשוב על יעד אחד אותו יירצו להשיג בעוד שלוש שנים מהיום בבית ספרם ולנסות לתכנן את השלבים להשגתו. היום כולו לווה בדף ובאתר מלווה. המשתתפים העידו שיצאו מהיום עם כלים, רעיונות, והרבה אנרגיות ורצון לעשייה.

 

תודות לכל השותפים לתכנון ולהכנת יום הלמידה:

ויקי ניצן- מפקחת בתי הספר היסודיים בראשון לציון מטעם משרד החינוך, אורית טאטי הממונה על התקשוב במשרד החינוך - מחוז מרכז, ניצנית ישראלי מתאמת תקשוב עירונית, הנהלת וצוות בית הספר "כרמים", רונית חילו- מדריכת תקשוב עירונית, נירית האן- מדריכת תקשוב ומנהלת "מנהיגוטק".


 

סיכום יום הלמידה באתר Smore

 
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד