ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שם חדש לקריית החינוך הדתית מקיף ב': "קריית חינוך דתית אוריה"

שם חדש לקריית החינוך הדתית מקיף ב': "קריית חינוך דתית אוריה"

מנהלת קריית החינוך, חיה שוירמן: "השם 'אוריה' מכיל שילוב של שתי מילים: 'אור' ואת שם השם - י'ה, מילים המבטאות את רוח ביה"ס: חיות, חדשנות, אופק, תקווה ואופטימיות, בד בבד עם הפצת אור התורה"

בטקס הסרת הלוט שהתקיים לאחרונה בקריית החינוך השש שנתית עירונית דתית מקיף ב', הוכרז באופן רשמי שמו החדש של ביה"ס: "קריית חינוך דתית אוריה". שינוי השם הוא חלק מתהליך מיתוג שהוביל מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון במטרה להביא לידי ביטוי את מעלותיו והישגיו של ביה"ס.

מנהלת ביה"ס, חיה שוירמן, סיפרה כי ביה"ס, אשר נוסד לפני 57 שנים, נקרא מאז ועד היום "מקיף דתי ב'", וכי לאחר תהליך חשיבה מרתק בו נטלו חלק תלמידי ביה"ס והמורים, נבחר השם החדש: " השם 'אוריה' מכיל בתוכו את המילה 'אורי' - האור הייחודי של כל אחד ואחת מאתנו. אנו מאמינים שעלינו להפיץ את האור בבחינת טיפוח והעצמה של כל תלמיד ותלמידה בביה"ס - חינוך עם נשמה. ברוח זו אנו מיישמים את הערכים שביה"ס חרט על דגלו: חינוך לערכי ציונות, מצוינות, מעורבות חברתית ודרך ארץ".

חברת המועצה מיכל קלדרון, שהשתתפה בטקס הסרת הלוט לשינוי שם ביה"ס, הוסיפה: "זה רגע מרגש מאוד שבית הספר הופך להיות קריה לחינוך לציבור הדתי-לאומי עם שם שמבטא אור וכוח. אני בטוחה שהתלמידים שלנו ישפיעו כל אחד בתחומו ובאישיותו על החינוך הממלכתי דתי בעיר".

עוד השתתפו באירוע, הרב גד ברטוב מנהל החינוך הממלכתי דתי במחוז מרכז, מנהלת אגף חינוך על יסודי מירי אור-גוטפריד, מנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול במינהל החינוך שוש אבטליון, יהודה בש מפקח בית הספר הממלכתיים דתיים, הרב מרדכי סיינה, הרב פנחס קזיוף, נציגי אגף הנוער והצעירים ומכובדים נוספים. 

   

מימין: מנהלת ביה"ס חיה שוירמן ומנהלת אגף תיאום בקרה ותפעול שוש אבטליון (משמאל);
משמאל, טקס הסרת הלוט לשם ביה"ס

 

 
 
 

 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד