ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מקום 3 לחט"ב מיכה רייסר בתחרות עבודת חקר טכנולוגי ופתרון בעיות

מקום 3 לחט"ב מיכה רייסר בתחרות עבודת חקר טכנולוגי ופתרון בעיות

שתי תלמידות מחט"ב מיכה רייסר יצרו מוצר שיסייע לאדם עם שיתוק מוחין לפתוח שקית של חטיף באמצעות שימוש בידו האחת


בתחרות ארצית של משרד החינוך אשר התקיימה לאחרונה בפרויקט "עבודת חקר טכנולוגית ופתרון בעיות" זכו תלמידות כיתה ט'5 מחטיבת הביניים "מיכה רייסר" (קריית החינוך השש שנתית מקיף ז'  "רביבים"), בהנחיית שמואל ברמן, במקום ה-3 הארצי.


התלמידות, מאי ורטהיים ואורין ישראלי, התמקדו בעבודתן בקושי, או אי-היכולת, של אדם עם שיתוק מוחין לבצע פעולות בסיסיות בכוחות עצמו. במסגרת הפרויקט נפגשו התלמידות עם צדוק עומסי, אדם בעל שיתוק מוחין, ושמעו ממנו על רצונו להיות עצמאי בפעולות בחיי היומיום שלו. התלמידות חשבו על המצאה פשוטה אשר תעזור לצדוק, וכמוהו לבני אדם אחרים בעלי שיתוק מוחין, בפעולה שעל פניו נראית לנו פשוטה וברורה מאליה: פתיחת שקית של חטיף.


המוצר "קופטיף" שיצרו מורכב מחומרים ומחלקי מוצרים הקיימים ונגישים בחיי היומיום שלנו. באמצעות המוצר יוכל אדם בעל שיתוק מוחין, באמצעות תפקוד בידו האחת, להכניס את החטיף למוצר - והמוצר יבצע חיתוך של השקית עבורו. המצאה פשוטה שיש בכוחה לשנות את חייו של אדם! על כך זכו התלמידות במקום ה-3 הארצי.

 

בתמונה למעלה: התלמידות מאי ואורין עם ד"ר נורית בר יוסף (מימין), מפקחת מדעים וטכנולוגיה במחוז מרכז, וריבי גבע - מדריכת מדעים וטכנולוגיה במחוז מרכז

המוצר שיצרו:

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד