ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

Face to Faith - דיאלוג מקרב לבבות

Face to Faith - דיאלוג מקרב לבבות

תלמידי כיתה י' 2 מקריית החינוך השש שנתית ע"ש אלברט איינשטיין (מקיף י') קיימו ב-3.2.16 שיחת וידאו עם תלמידים מאיטליה במסגרת פרויקט החינוך המתוקשב Face to Faith שמקדם דיאלוג בין תלמידים מתרבויות ומדתות שונות ברחבי העולם.


Face to Faith הוא פרויקט אינטרנטי ללמידה שיתופית המרחיב את ההזדמנויות לשיתוף פעולה וללמידה מעבר לכותלי הכיתה, בכל רחבי העולם. בראש הקרן המפעילה את הפרויקט עומד ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר. הפרויקט תורם לפיתוח מיומנויות המאה ה-21  ללמידה שיתופית, לפיתוח חשיבה ביקורתית ולפיתוח מיומנויות מילוליות בשפה האנגלית ומכשיר את התלמידים להיות אזרחים עולמיים פעילים.


לפני השיחה השתתפו התלמידים בשיעורי הכנה בנושא "מהו דיאלוג". ביום השיחה הגיעו התלמידים נרגשים למפגש הווירטואלי עם התלמידים מאיטליה. מנחה המפגש הפנה שאלות לתלמידים משני הצדדים בנושא ערכים משותפים ואִפשר להם לשאול שאלות. השיחה התקיימה באנגלית בנושאים של חמלה ועזרה לזולת כפי שאלה באים לידי ביטוי בתרבות ובחיי היום-יום.


התלמידים מישראל סיפרו על מצבים שבהם עזרו לאחרים, לדוגמה באמצעות פרויקטים של התנדבות בתכנית "מעורבות חברתית" בה הם לוקחים חלק, ועל מצבים שבהם קיבלו עזרה מאחרים. הם סיפרו על הסולידריות שהייתה קיימת בעם בתקופה של "צוק איתן" וכעת בתקופה של הפיגועים ושיתפו בזעזוע העמוק שחשו עקב גל הטרור ששטף את צרפת. התלמידים מאיטליה סיפרו על פרויקטים בהם הם מתנדבים באמצעות הכנסייה שלהם וציינו ששמעו דברים טובים על ישראל.

 
המפגש הווירטואלי היה מרגש ומעניין מאוד. כעת התלמידים ממשיכים להיות בקשר באמצעות אתר התכנית המאפשר כתיבה של בלוגים אישיים והתכתבות בין תלמידים בעולם.

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד