ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

פרלמנט הילדים

פעילות פרלמנט הילדים לשנת תשע"ט יצאה לדרך

פרלמנט הילדים עצמ"ה (ערכים, צמיחה אישית, מעורבות חברתית, הנהגה) הוא גוף מייצג של ילדי העיר הכולל נציגות של תלמידים מכל בתי הספר היסודיים בשכבות ה'-ו'. מטרת הפרלמנט היא גיבוש של קבוצת תלמידים מבתי הספר היסודיים המייצגים את מועצת התלמידים בבית ספרם, בעלי כושר מנהיגות ויכולת להשפיע על בני גילם למעורבות ועשייה חברתית-ערכית. מנחות הפרלמנט: שרונית ועלני והדסה דונל. בשנת תשפ"ג מנחות הפרלמנט הן שרונית ועלני ואורית בללי לוי.

 

מפגש הפתיחה של פרלמנט הילדים לשנת תשע"ט התקיים בתאריך 23.11.18 בביה"ס "עין הקורא". במפגש השתתפו נציגים מכ-34 בתי ספר יסודיים. רונית נתנזון, רכזת חברתית בבי"ס מרחבים, סיפרה לתלמידים במפגש על היוזמה החברתית "תחנת החברות" הפועלת בבית ספר. עוד במפגש שוחחו התלמידים על נושא המנהיגות והתבקשו לאתר מהם הצרכים של התלמידים בבית הספר על מנת לקדם יוזמות בהתאם.

 

במפגש השני שהתקיים בתאריך 25.12.18 בבית הספר "פרס נובל" השתתפו הילדים בפעילות תאטרון פלייגו (Playgo) על בסיס אימפרוביזציה בנושא יוזמה ומנהיגות. המפגש התקיים בשיתוף נציגים מפרלמנט הנוער. נציגי פרלמנט הנוער סיפרו לילדים על יוזמת "המצילון", יוזמה להפחתת אלימות ובריונות בבתי הספר שפותחה על ידי פרלמנט הנוער בשיתוף פרלמנט הילדים. במסגרת היוזמה תוצב בכל בית ספר יסודי תיבה באמצעותה יוכלו הילדים לדווח בעילום שם על מקרי הצקה ובריונות שמתרחשים בבית הספר. חברי פרלמנט הנוער שיתפו בסיפורים אישיים הקשורים לנושא הבריונות וברציונל העומד מאחורי היוזמה.

 

הערך השנתי שילווה את פעילות פרלמנט הילדים הוא: אחדות. במהלך השנה הפרלמנט יוציא לפועל שתי יוזמות חינוכיות-ערכיות בהתאם לצורכי הילדים כפי שיאותרו בסקר שערכו הנציגים ובהלימה לערך השנתי.

 
 
 
 
 
 
 


 

 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד