ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יוזמה של פרלמנט הנוער: הארכת שעות השהייה בגינות ציבוריות בעיר

יוזמה של פרלמנט הנוער: הארכת שעות השהייה בגינות ציבוריות בעיר

פרלמנט הנוער העירוני, הגוף הנבחר והמייצג של התלמידים והנוער בראשון לציון, יזם לאחרונה הצעה שמיטיבה עם בני הנוער בעיר: הארכת שהות השהייה בגינות ציבוריות ובמגרשי הספורט ברחבי העיר

 

היוזמה עלתה מתוך צורך שהגיע מבני הנוער עצמם, שציינו כי בחופשת הקיץ ובסופי שבוע לא מתאפשרת להם שהייה ארוכה יותר ללא הגבלת זמן בגינות הציבוריות. הסיבה: הפיקוח העירוני מגביל פעילות זו בשעות מסוימות, מאחר וההתגודדויות של בני נוער מלוות לא פעם ברעש שמהווה מטרד לדיירים. במליאת הפרלמנט העלו בני הנוער את הסוגיה וניסו למצוא לה פתרון.


פרלמנט הנוער הפיץ סקר בקרב 500 בני נוער באמצעות הרשתות החברתיות באינטרנט בנושא: כיצד בני הנוער מושפעים מקיומה או מאי קיומה של תאורה ברחובות, במגרשי הספורט ובגינות. במקביל להפצת הסקר העלו נציגי הפרלמנט במסגרת "יום חילופי שלטון" את נושא הארכת שעות השהייה בגינות הציבוריות ובמגרשי הספורט, וביקשו להאריך את שעות השהייה בהתאם לסקר שערכו. ראש העירייה דב צור הסביר את הרציונל העומד מאחורי הגבלת שעות הפעילות, יחד עם זאת הסכים כי נדרש למצוא את האיזון במרקם העירוני.


גורמים מקצועיים מטעם העירייה פעלו בשיתוף עם נציגי הנוער ומיפו יחד את כלל הגינות ומגרשי הספורט בעיר, על מנת לבחור מקומות שאינם מהווים מטרד ובהם יאפשרו לבני הנוער לשהות עד לשעות מאוחרות יותר. לבסוף, נמצאו 27 אתרים שאינם מהווים מטרד ובהם הוארכו שעות השהייה. אתרים אלו נבחרו בקפידה על מנת לצמצם כמה שניתן את ההפרעה לסביבה.


בעקבות התהליך, נתוני המוקד העירוני מצביעים על ירידה משמעותית במספר התלונות בגין הפרעת בני נוער בגנים הציבוריים.


תהליך זה הוא דוגמה למהלך עירוני משותף שעלה מיוזמה של בני הנוער למען בני הנוער וכלל את: הנהלת העירייה, קהילה, חינוך, ביטחון, נוער, דוברות, מינהל שפ"ע ואזרחים - נוער ומבוגרים - תושבי העיר.

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד