ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

תלמידי בי"ס "ידלין" בביקור בכנסת ישראל בוועדה למען זכויות הילד

תלמידי כיתה ו' מביה"ס היסודי "ידלין" הוזמנו ב-24.11.15 אל משכן כנסת ישראל להשתתף בוועדה למען זכויות הילד, בראשות יו"ר הוועדה חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון (ממפלגת "כולנו"). התלמידים הוזמנו ע"י המפקחת הארצית לזכויות הילד, טובה בן ארי. נכחו בוועדה תלמידים נוספים מבתי ספר ברחבי הארץ, מנהלי בתי ספר וחברי כנסת.

בית הספר "ידלין" הוא "אקדמיה למדענים צעירים ומרכז הפצה מומחה" המקדם זכויות ילדים בבית הספר. בבית הספר פועלת תכנית מנהיגות UNICEF בהנחיית המורה שגיא ראובן לקידום ולהעלאת המודעות לזכויות הילדים בישראל. במסגרת הפעילות בתכנית בחרו התלמידים להעלות הצעה לחקיקה בפני הוועדה למען זכויות הילד בכנסת: "מעורבות הורים בשימוש בכלים הדיגיטליים". על פי ההצעה, הורים יחויבו להגיע להדרכות בנושא שימוש בכלים הדיגיטליים על מנת לתת בידם את הכלים בשמירה ובהגנה על זכויות הילדים במרחב הדיגיטלי.

הורים כיום מודעים לרשתות החברתיות השונות ולאפליקציות השיתוף הרבות, אך לא תמיד יודעים כיצד להתמודד עם תופעות של "בריונות ברשת" אותה חווים לעתים הילדים או עם תופעת החרם במרחב הדיגיטלי. על פי ההצעה של התלמידים, ההדרכות להורים ייערכו בשני מועדים: האחד, כאשר התלמיד מסיים את כיתה ב' ומתחיל להיחשף לתכנים כתובים ברשת ובמרחב הדיגיטלי, והשני, כאשר התלמיד מסיים את כיתה ו'. תזמון ההדרכות נבחר בהתאם לשינויים בהתפתחות התלמידים.

מנהלת בי"ס ידלין, אורנה שלי: "תלמידי בית הספר הציגו את הצעתם בפני חברי הוועדה למען זכויות הילד בכנסת באופן רהוט ומעורר הערכה, שזכה להדים חיוביים ביותר. נאמר לתלמידים שתיערך בדיקה של היתכנות החקיקה שהציעו. כמנהלת בית הספר התרגשתי מאוד לראות את התלמידים יושבים בשולחן העגול בוועדה ומציעים את הצעת החוק שלהם באופן מעורר גאווה".      
   
בתמונה, מימין לשמאל, התלמידים: אייל כפיר, אבישג סמרה, מיקה לביא ותומר רינגלר

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד