ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אפליקציה לזכויות הילד

אפליקציה לזכויות הילד

תלמידים ממקיף א' הגימנסיה הריאלית פיתחו אפליקציה בנושא זכויות הילד שמסבירה לילדים באופן פשוט וברור מהם זכויותיהם, לצד חובותיהם


יוזמה של המפקחת על זכויות הילד מטעם משרד החינוך, טובה בן ארי, בשיתוף ארגון "יוניסף ישראל", הביאה לפיתוח אפליקציה בנושא "זכויות הילד" על ידי תלמידי כיתת המחוננים בקריית החינוך השש שנתית הגימנסיה הריאלית מקיף א' - ניר אברמוביץ, נועם סגל, עומר עצמון וסהר פרימק (בתמונה), בהובלת לילך לגזיאל - מורה למדעי המחשב בביה"ס, ובליווי מנהלת ביה"ס דליה ישעיה.

 

 זכויות הילד

לילדים בכלל ולתלמידים בפרט יש זכויות הייחודיות להם. בתהליכי החינוך מעניקים את הזכויות לילדים, לצד גבולות מוגדרים וידועים מראש. בצד כל זכות, קיימת זכותו של אדם אחר, על כן מתחנכים התלמידים לקחת אחריות על עצמם ועל האחרים לצדם בבית הספר, במשפחה ובקהילה, ולתת כבוד לכל אדם.

 

"זכויות הילד" הוא נושא מרכזי בתפיסה החינוכית של תיכון מקיף א'. בשל כך החליטו על פיתוח אפליקציה שבה יכירו הילדים את זכויותיהם, והכול בשפה ברורה ונגישה למשתמש.  

 

 אפליקציית "זכויות הילד"
בתהליך פיתוח האפליקציה נפגשו התלמידים עם מומחי תוכן בתחום התכנות בסיועו של ד"ר יהודה אלמליח - דיקאן ומרצה בבית הספר למדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל, וכן עם מומחים בתחום זכויות הילד בסיועם של המפקחת טובה בן ארי, יוסי מיכל, ובשיתוף יוניסף ישראל. בהמשך נפגשו התלמידים גם עם שר החינוך נפתלי בנט והציגו לו את האפליקציה. שר החינוך, שאהב את הרעיון, הציע לתלמידים לכלול בה גם את האחריות המוטלת על הילד, ולא רק את זכויותיו.

 

מה באפליקציה?

  • זכויות הילד מחולקות לפי נושאים
  • אחריות הילד
  • אפשרות חיפוש באמצעות הקלדת מילות מפתח
  • קישורים לפנייה לעזרה בכל תחום הנוגע לזכויות הילד

כל התוכן שעלה לאפליקציה נכתב ונערך בשפה ידידותית ופשוטה למשתמש, ובו זמנית מהימנה מבחינה משפטית, בסיועו של עו"ד סאני כלב.
לאחר אישור משרד החינוך, תועלה האפליקציה לחנות של גוגל ותהיה זמינה להורדה במכשירי אנדרואיד (בהמשך גם באייפון).

 

 
 

 

 

 

 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד