ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

אודות התכנית

כיתות "מופ"ת למצוינות"
מופ"ת (מתמטיקה, פיזיקה, תרבות) היא תכנית שש-שנתית המתחילה בכיתה ז' ונמשכת עד לבחינת הבגרות ברמה של חמש יחידות לימוד במקצועות המדעים. הכיתה מיועדת לתלמידים סקרנים בעלי מוטיבציה גבוהה וזיקה למדעים. לכיתה זו מתקבלים תלמידים שקיבלו המלצה ע"י מנהלי בתי הספר היסודיים ועברו ראיון אישי ומכינה. כיתות מופ"ת שמות להן למטרה לעודד את המודעות בקרב הנוער למדעים, להעמיק את החשיבות שבלימוד מדעים ככלי עיקרי לפיתוח הפוטנציאל היצירתי והלוגי של כל התלמידים ולפתח יחס חיובי למקצועות הריאליים. 

לאתר מופ"ת לחצו כאן
 
בראשון לציון ישנן כיתות מופ"ת ב-8 מקיפים שש-שנתיים (כיתות ז'-י"ב): מקיף ג', מקיף ד', מקיף ה', מקיף ו', מקיף ז', מקיף ט', מקיף י' ומקיף י"א.

 

הלימודים בכיתות המופ"ת מעניקים לתלמיד את כל הכלים להצלחה. תכנית מופ"ת היא תכנית ייחודית המחויבת ונאמנה לתכנית הלימודים של משרד החינוך, מוסיפה עליו עומק והעשרה ושמה דגש מיוחד על פיתוח החשיבה הלוגית, הביקורתית והיצירתית והוראה בגישת החקר והגילוי.
תלמידי כיתות מופ"ת מנותבים לימודית לרמות המוגברות בדגש על מתמטיקה ופיזיקה. בכיתות מופ"ת האקדמיות משלבים תלמידי מופ"ת לימודים באקדמיה (אוניברסיטת בר אילן) עם הלימודים במסלול הבית ספרי. חלק מהתלמידים בכיתות אלה צוברים נקודות זכות לקראת זכאות לתואר ראשון והמצטיינים ביותר מסיימים לימודים לקראת תואר ראשון במקביל ללימודיהם בבית הספר.
 
הצוות החינוכי של מופ"ת
צוות מוסדות חינוך של מופ"ת מורכב מאנשי חינוך בכירים, בעלי ניסיון נצבר והישגים מרשימים בתחום ההוראה והחינוך, ניהול מערכות חינוך, והנחייה של צוותי הוראה ומנהלים. חברי הצוות משמשים כמנחים (רכזים אזוריים) של בתי הספר וצוותיהם בהטמעת תכניות מופ"ת ובהפעלתן על פי החזון, העקרונות וההדגשים של מופ"ת. 
 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד