ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

חנוכה תשפ"ב: מעורבות חברתית של תלמידי החינוך העל יסודי

תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בעיר יצאו גם השנה בחג החנוכה לפעילויות של עשייה חברתית למען הקהילה. לפניכם רק חלק מהפעילות הענפה שנעשתה

מקיף א' גימנסיה ריאלית

במסגרת פעילות המעורבות החברתית בתיכון מקיף א' הגימנסיה הריאלית בהובלת רכזת המעורבות חן בן לולו וצוות רכזי השכבות עדי וינגרטן, שגיא גלעד ואילנית אליהו, יצאו כל תלמידי התיכון לפעילות מעורבות חברתית ברחבי העיר.

תלמידי שכבת כיתה י' יצאו לגינה לתושב שם עזרו לתושבים בעבודות גינון, ניקיון ותחזוקה של המקום, הגישו כיבוד ושתייה ודברי מתיקה לתושבים, שוחחו איתם ויצרו קשרים חברתיים. פעילות נוספת של שכבת י' הייתה צביעת מועדון הגמלאים שבעיר וטיפוחו. שכבת י"א יצאה לבתי הספר היסודיים שבשכונה והעבירה לתלמידים פעילות ספורט ומשחקי חנוכה,  בדגש לפעילות מותאמת לתלמידי החינוך המיוחד בבתי הספר.

תלמידי שכבת י"ב גם הם יצאו למספר פעילויות: העבירו פעילות חנוכה לבתי הספר היסודיים, ניקיון השכונה סביב ביה"ס, ועזרה לאוכלוסייה המבוגרת בסופר השכונתי באריזת המוצרים וסחיבתם. הפעילות הייתה מעצימה ומיוחדת ויצרה אווירת נתינה בכל ביה"ס לקראת החנוכה.

 
 
 

 

מקיף ג' עמית עמל

במסגרת פעילות המעורבות החברתית בביה"ס מקיף ג' "העמית" בהובלת רכזת המעורבות איריס אינדיג, תלמידי ביה"ס אספו וארגנו חבילות שי מלאות כל טוב עבור דרי הרחוב בעיר, במטרה לשמח אותם ולשתפם בשמחת חג האורים. את נציגי התלמידים קיבלה מנהלת המשכן לדיירי הרחוב, הגב' טובה אלקובי.

 
 
 

 

מקיף ד' גימנסיה גן נחום

במסגרת פעילות המעורבות החברתית בביה"ס מקיף ד' גן נחום בהובלת רכזת המעורבות אורית רדה, התארגנו התלמידים לאיסוף צעצועים לילדים חולים המאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ וחלוקתם דרך עמותת "בית המתנות של יאיר". התלמידים שוחחו בכיתות על חשיבות הנתינה והתרומה לילדים החולים. את כל הצעצועים שנאספו הביאו למרכז הלוגיסטי בפתח תקווה משם המתנות מנותבות לכל מחלקות הילדים בבתי החולים בארץ.

 
 
 

 

 

מקיף י' ע"ש אלברט איינשטיין

במסגרת פעילות המעורבות החברתית במקיף י' ע"ש אלברט איינשטיין, בהובלת לוורטאו היילו ורויטל קרביץ רכזי מעורבות חברתית-קהילתית בחט"ב ובתיכון, יצאו תלמידי התיכון לפעילות מעורבות  חברתית ברחבי העיר. במסגרת הפעילות אותה ארגנו והובילו מיכל דביר, אילן מוסינזון, מיכל פרץ ושולי גאבי רכזת החינוך החברתי, ערכו התלמידים טקס הדלקת נרות עם תושבי אחוזת ראשונים ושוחחו עמם על מנהגים ודרכי ציון החג כל אחד בביתו.  בנוסף שרו שירי חנוכה, חילקו סופגניות, שיחקו עם הזקנים משחק בינגו וסיימו במסיבת ריקודים משותפת. 

בנר ראשון של חנוכה יצאו נציגי כיתות ח' ו-י' למרכז יום לקשיש לחגוג עמם את חג החנוכה. זהו המפגש השני של התלמידים עם הקשישים, מפגש שהוא חלק מרצף מפגשים שמטרתם לקדם את השיח הבין-דורי. במפגשים הקשישים מספרים להם על ההיסטוריה האישית והלאומית, והתלמידים משתפים באירועים מחייהם ובהתמודדותם עם התקופה המורכבת של הלימודים בצל הקורונה. 

 
 
 
 

מקיף י"ב המעיין

במסגרת פעילות המעורבות החברתית בביה"ס מקיף י"ב "המעיין" יצאו בחג החנוכה תלמידי כיתות י"ב לאשכול גנים ורד של החינוך המיוחד, פגשו את הילדים המקסימים וביחד שרו שירי חנוכה, ציירו ציורים ברוח החג, אכלו סופגניות ובעיקר הביאו את אווירת החג למקום. גם הבוגרים וגם הצעירים נהנו והתרגשו מאוד מחוויית המפגש.
 
 
 
 

 

     


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד