ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שוק המעשים הטובים בחט"ב אבני החושן

 
ביום שישי, 18.3.16, התקיים בחט"ב "אבני החושן", זו השנה השלישית ברציפות, "שוק המעשים הטובים". יום זה הוא יום שיא שכולו הפנינג של פעילויות ומכירות וכל הכנסותיו מיועדות לטובת ילדי בי"ס "שקמים" לחינוך מיוחד בעיר. בין הנוכחים בהפנינג הצבעוני גם נציגי עירייה ובהם: סגן ראש העירייה איתן שלום, חבר המועצה משה לב הר, חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה יפעת מאירוביץ, יו"ר ועד ההורים העירוני אבי צרף, יו"ר מועצת ההורים העירונית רוני עקירב, מכובדים פעילים נוספים ונציגי תנועות הנוער "הצופים", "הנוער העובד" ו"תרבותא". בסיומו של היום נאספו כ-17 אלף ש"ח לטובת הילדים!


מה בשוק?

בשוק נמכרו מוצרים אשר נתרמו על ידי משפחות התלמידים, מורים ובתי עסק שונים, כגון: ביגוד והנעלה, מוצרי חשמל, צעצועים, אביזרי נוי, ביגוד ומוצרי ספורט, תכשיטים ועוד. כמו כן הוקם במתחם בית קפה להנאתם של האורחים. 

 

נופר סלמאן, משתתפת "הכוכב הבא" ותלמידת כיתה י"ב בתיכון "יגאל אלון", ועידן שקרוקה, כוכב סדרת הילדים "השכונה", הגיעו לשמח את המבקרים בשוק.


לפעילות הוזמנו תלמידי כיתות ו' מבתי ספר "איתמר" ו"ויתקין" המזינים את חטיבת הביניים. התלמידים שמעו את סיפורה האישי של נורית פלג וולברג, פעילת זכויות אדם וסופרת ישראלית הפועלת רבות למען הנכים בישראל.

 

בוגרי שכבת כיתות ו' של ביה"ס "הדרים" הדפיסו וארזו כרטיסי ברכה מעשי ידי תלמידי "שקמים", הכינו "ראשי דשא", תרמו אביזרי פורים והתנדבו לעזור במכירה בדוכנים.


"שוק המעשים הטובים" חתם את שבוע "האחר הוא אני" שהתקיים בביה"ס וכלל שיעורי חינוך שמטרתם הגברת המודעות ורגישות של התלמידים כלפי אוכלוסיות שונות בקהילה. כך לדוגמה, תלמידי שכבת ז' שמעו את סיפורו האישי של בזה נבבה, האצן הישראלי העיוור, תלמידי שכבת ח' השתתפו בסדנת שפת הסימנים בהנחייתה של רימה פופוב ותלמידי שכבת ט' האזינו לסיפורה האישי של בת-אל פאפורה, אישה נמוכת קומה.

 

אתי בן חיים, מנהלת חט"ב אבני החושן: "ההצלחה של שוק המעשים הטובים היא פרי יוזמתם ומחויבותם של צוות ההנהלה, סגל ההוראה, עובדי המנהלה ותלמידי חט"ב אבני החושן וכן של ההורים שנרתמו ועמלו למען הצלחת האירוע".

 

כנרת חנני יהודאי, נציגת ההורים של החינוך המיוחד בהנהגת ההורים העירונית: "הרעיון לשתף פעולה במסגרת שוק מעשים טובים בין שני בתי הספר נרקם כבר בשנה שעברה. מאז ועד היום נקשרו קשרי שילוב מתוקשבים בין תלמידי חט"ב אבני החושן לתלמידי שקמים. עבורנו, ההורים בשקמים, זוהי עשייה הבונה את התקווה לקיומה של חברה המשלבת את ילדינו המיוחדים בחיי הקהילה".


 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד