ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

סיירת תלמידים ראשונה של "הכפתור האדום" יצאה לדרך

סיירת תלמידים ראשונה של "הכפתור האדום" יצאה לדרך

18 תלמידים מקריית החינוך "רביבים" מקיף ז' (חט"ב וחט"ע) יעברו הכשרה ע"י מדריכים מעמותת "הכפתור האדום" להסרת תכנים אלימים ופוגעניים מרחבי האינטרנט


מפגש ראשון של סיירת תלמידי "הכפתור האדום" התקיים ביום חמישי 18.2.16 בקריית החינוך השש שנתית "רביבים" מקיף ז'. מדריכה מטעם עמותת "הכפתור האדום" הגיעה לבית הספר למפגש עם התלמידים בו שוחחו על האלימות הגואה ברשת ועל תופעות של חרם ושיימינג. מטרת המפגש, כמו גם סדרת המפגשים הבאים, היא להכשיר את התלמידים לאיתור, סינון והסרת המידע הפוגעני מרחבי האינטרנט, בדגש על הרשתות החברתיות פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם, וכן מפורומים ומצ'אטים ברחבי הרשת.


"הכפתור האדום" היא עמותה ללא מטרות רווח שחרתה על דגלה את המאבק באלימות ברשת. באמצעות הוספת הכפתור האדום לדפדפן או הורדת אפליקציה למכשירים הניידים יכול כל גולש לדווח באופן אנונימי על ביטויי אלימות ברשת בהם הוא נתקל.


הרשות העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול מרכזת את התכנית בבית הספר, בהובלתם של מנהל הרשות דוד בן שושן ורכז תכנית "עיר ללא אלימות" עמי לוין, ובשיתוף מנהלת קריית החינוך השש שנתית מיכל טימן, מנהלת חט"ב מיכה רייסר אנה פוליאק ויועצת ביה"ס נועה ארז.


בהמשך הפעילות יהפכו התלמידים ל"שגרירי הסברה", יעבירו שיעורים לתלמידים אחרים, למורים ולהורים ויחלקו מחוויותיהם כשותפים למניעת אלימות ברשת.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד