ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

יום השואה תשפ"א: "זיכרון בתיכון" במקיף ז'

"כל עוד מישהו זוכר אותנו, אנחנו חיים" (קרלוס רואיס סאפון)

 

כמחווה לפרויקט "זיכרון בסלון" המתרחש מדי שנה ביום השואה, יצרו בתיכון מקיף ז' רביבים את פרויקט "זיכרון בתיכון": מפגשי מורים-תלמידים העוסקים בנושאים שונים של שואת היהודים.

 

 

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה התקיים (8.4.21) מיזם "זיכרון בתיכון" בשכבת י"א בביה"ס תיכון מקיף ז' "רביבים". המחשבה מאחורי המיזם הייתה להאיר זרקור על הסיפורים הקטנים שניתן להתחבר אליהם גם במרחק הזמן.

 

בפרויקט לקחו חלק מורות ומורים מכל תחומי הדעת: היסטוריה, אנגלית, ספרות, תנ"ך, ביולוגיה, פסיכולוגיה ועוד. המפגשים עסקו בנושאים מגוונים כמו: אהבה בשואה, שארית הפליטה, הצלה בשואה, היכן היה אלוהים בשואה, לכידתו של אייכמן, שמירה על התקווה, קהילת יהודי טוניס, הומור בשואה, נשיות וערבות הדדית בשואה.

 

במסגרת המיזם נתבקשו בתחילת השבוע תלמידי שכבת י"א להירשם למפגש בנושא על פי בחירתם. בעלון הפרסומי של המיזם אותו קיבלו לא צוינו שמות המורים המרצים אלא שמות ההרצאות ותקציר, כך שהתלמידים בחרו בחירה כנה, לפי חיבור אישי.

 

גלית רדיע, רכזת היסטוריה שיזמה את הפעילות, מגיבה על הפרויקט בסיומו: "התגובות למפגשים היו מעל למצופה. התלמידים נתרמו, הדגישו שלמדו דברים חדשים שלא הכירו, אהבו את פורמט ההרצאות וביקשו כי גם בשנה הבאה יהיה פורמט זהה. 82 שנים לאחר פרוץ מלחמת העולם השנייה, ניתן בוודאות להגיד כי היהודים זכו להרבה יותר מאשר שלוש שורות בהיסטוריה ובוודאי שלא הלכו כצאן לטבח".

 

להלן נושאי ההרצאות: 
 
 

 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד