ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שישי קהילתי בחטיבת הביניים "דורות"

24/11/2020

ביום שישי 20.11.2020 התכנסה שכבה ח' מחטיבת הביניים "דורות" לפעילות מקוונת של הורים ותלמידים בסימן "משהו קטן וטוב" - הכנת חלות ותרומתן לקהילה

צוות מחנכי שכבה ח' בחטיבת הביניים "דורות" (מקיף א' הגימנסיה הריאלית), בהובלתה של רכזת השכבה אדוה צמח יהושע, קיימו לאחרונה פעילות שכולה נתינה לטובת הקהילה: ביום שישי נפגשו כל תלמידי השכבה והוריהם עם צוות המחנכים השכבתי (באופן מקוון) וקיימו פעילות לטובת הקהילה: הכנת חלות ותרומתן לקשישים בשכונה.

המפגש אמנם היה מקוון,  אך למרות המרחק הייתה תחושה של קרבה, משפחתיות וקהילתיות, שותפות אמיתית.

הבוקר נפתח בשיר של בוקר לקראת שבת, המשיך בהכנת הבצק והעברה להתפחתו. בעת ההמתנה להתפחה נהנו התלמידים וההורים מהרצאתו של אלמוג בוקר, כתב חדשות 13, על פינתו "משהו קטן וטוב" הסיפור מאחורי התכנית ומשמעות הנתינה. ראש העירייה, רז קינסטליך, הצטרף למפגש המקוון ובירך את בני הנוער והמשפחות על העשייה הברוכה. לאחר מכן, השתתפו התלמידים וההורים בסדנת קליעת חלות בהנחייתה של מירב הורנשטיין (אמה של מיקה, תלמידת ח'7). המשתתפים התמלאו בגאווה על שעמדו במשימה, שהרי "אני רוצה, אני יכול, אני אצליח" הוא מוטו החטיבה.

     

 

בסיום אפיית החלות יצאו התלמידים למסע משמעותי של נתינה ברחבי העיר, השכונה והקהילה. התלמידים העניקו את החלות לקשישים מהקהילה.

רכזת השכבה, אדוה צמח יהושע, אמרה בסיום הפעילות: "השאלה שאני תמיד שואלת את עצמי היא: מה למדו מכך התלמידים? האם הם ייצאו מהכיתה ו'יעשו' ערכים? האם יהפכו אותם לדרך ארץ ולחלק מחייהם? האם יפרגנו לחבר, יסייעו לחלש, האם יביטו לסובבים באמת בעיניים? כמורים אנו בוחנים את תלמידינו באמצעות מבדקים ומבחנים, אך כיצד בוחנים על נתינה ורוחב לב? כיצד מקנים ומנחילים ערכים בעשייה? מתכון מפורט עוד לא מצאתי, אך מהתגובות החמות של ההורים והילדים לפעילות שקיימנו נראה שאנחנו בדרך למסע משמעותי".

     

  

וכך כתבו ההורים בסיום הפעילות: יוסי דבח, אבא של יובל ח'8: "תודה על הרעיון המקסים של הכנת החלות וחלוקתן. תודה על ההשקעה והסבלנות האין סופית לכל ילד וילד. אין ספק שבתי קיבלה שיעור לחיים על נתינה ואהבה לזולת";

"בשם הוריי שכרגע קיבלו מכם חלה לשבת: תודה רבה! אימא, שהיא ניצולת שואה, ניגשה לדלת, ואבא שכרגע חולה היה בחדר. לכבוד היוזמה המדהימה שלכם קם מהמיטה ואמא אמרה שרק בעם היהודי יש כאלו אנשים ונערים טובים. שולחים לכולכם ברכות ואהבה על היוזמה המבורכת";

"אני רוצה להודות על הפעילות האיכותית והמעצימה. החלות נמסרו לצוות טיפול נמרץ בבית החולים";

מנהלת החטיבה, עדי מזרחי, אמרה בסיום: "תודה לצוות השכבה על היוזמה וההובלה של פעילות ערכית קהילתית, לבובה לוי יו"ר ועד ההורים ולוועד ההורים השכבתי על ההירתמות וגיוס הורי השכבה - שותפים אמיתיים לדרך המסייעים לנו להגשים חלומות. תודה גדולה לתלמידים ולהורים על בוקר נפלא שלמרות שהיה מרחוק, הרגיש הכי קרוב שיש. בוקר ששילב זמן איכות משפחתי, עשייה משמעותית ונתינה לקהילה. הפעילות ביום שישי כבר הובילה ליוזמות חברתיות נוספות של תלמידי השכבה, ואנו נדאג להמשיך לעודד ולפעול למען עשייה חברתית".

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד