ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

ZOOM עלינו: "מלב אל לב" בהקשבה בתיכון "רביבים"

ZOOM עלינו: "מלב אל לב" בהקשבה בתיכון "רביבים"

ביום שלישי 10.11.2020 התקיים יום לימודים אחר בתיכון מקיף ז' "רביבים". מתחילת שנת הלימודים הצוות החינוכי עושה את המיטב על מנת להיות קשוב לצרכי התלמידים תוך מציאת פתרונות יצירתיים וזאת כדי לאפשר למידה מגוונת ומקדמת בתחום הלימודי, החברתי והרגשי.

כחלק מהתהליכים החינוכיים, מנהלת מקיף ז', בלה בסן, בשיתוף צוות ההנהלה, יזמו את הרעיון להפוך את יום הלימודים לחוויה אחרת: שיח משמעותי בקבוצות קטנות, סדנאות של הצוות החינוכי בנושאים מגוונים ושיח אישי. יום הלימודים התקיים כולו באופן מקוון תחת השם "זום עלינו - למידה מלב אל לב", כחלק מהפעילות המתמשכת שעוסקת בהעמקת הקשר בין התלמידים לבית הספר.

 

יום הלמידה נחלק ל-3 חלקים:

  • מעגלי שיח כיתתיים - פסיכולוגיה חיובית: התקיימו מעגלי שיח של התלמידים בקבוצות קטנות, בהשתתפות כל הצוות החינוכי. מעגלי השיח התבססו על מנגנונים של פסיכולוגיה חיובית והדיונים הוקדשו לחוזקות הקיימות אצל התלמידים ואצל המורים, על מנת לתת לתלמידים כלים להתמודדות עם התקופה המאתגרת בה אנו נמצאים.
  • הרצאות וסדנאות מעוררות השראה של הצוות החינוכי: כל אחד מן התלמידים בחר הרצאת השראה אחת בה הוא מעוניין להשתתף, מתוך מגוון הרצאות שהכינו המורים. ההרצאות שהוצעו לתלמידים נעו על מנעד רחב של נושאים הקרובים ללבם של המורים.
  • התייעצות אישית עם מורה: בחלקו המסכם של היום המורים הקדישו זמן למפגשים אישיים בהם התלמידים יכלו להעלות בפניהם כל נושא לימודי או אישי. מטרת המפגשים הייתה לחזק את הקשר בין המורים לתלמידים, תוך הקפדה על פתיחות והכלה, מתן כתף תומכת, עצה ובמידת הצורך סיוע בנושאים אקדמיים.


יום הלמידה עבר בהצלחה ובהנאה גדולה של התלמידים והמורים. התלמידים סיפרו כי הלמידה הייתה מגוונת ומעניינת, הפעילויות אפשרו הפגה מהשגרה וציינו כי היו שמחים לקיים ימים מסוג זה מספר פעמים בשנה. בעקבות המשובים שהתקבלו ברור לגמרי כי יום למידה "מלב אל לב" בהקשבה יהפוך למסורת בקריית החינוך "רביבים".

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד