ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שבוע החלל הלאומי 2020: "חיים ועובדים בחלל"

שבוע החלל הלאומי, המתקיים מדי שנה להנצחת פעילותו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל, היה השנה בסימן "חיים ועובדים בחלל" וצוין בבתי הספר ברחבי העיר במגוון פעילויות

 

במסגרת אירועי שבוע החלל הלאומי, שמתקיים מדי שנה בחודש ינואר, נפגשו  תלמידי מקיף י"ב "המעיין" עם האסטרונאוט מארק ואנדה היי (בתמונה מטה, עם התלמידים), שנבחר על ידי נאס"א לתפקיד אסטרונאוט ב-2009 ושימש מהנדס טיסה על סיפון תחנת החלל הבינלאומית. בהרצאתו לתלמידים סיפר על ההבדלים והכוחות הפועלים בכדור הארץ ובחלל. בסוף ההרצאה נערך פאנל של שאלות ותשובות, בו שאלו התלמידים על התחושות בחלל וקיבלו הסברים פיזיקליים אודות היכולת לתמר ולשהות בחלל כאשר כוח המשיכה כמעט ואינו מורגש.

 

נוסף על כך נערכה בבית הספר תערוכת תוצרי חלל במסגרת לימודי המדעים של שכבה ז'. התלמידים קיבלו קטעי אוריינות בנושאי חלל והכינו דגמים מרהיבים. במסגרת למידת עמיתים הכינו התלמידים מצגות ופעילות בנושא לוויין והישגי ישראל בחלל והשתתפו בשיעור מקוון.

 

דב רוסו, רכז המגמה המדעית-הנדסית במקיף י"ב ומדריך ארצי מרכז של המגמה המדעית הנדסית במשרד החינוך: "תחום החלל הוא קרקע פורייה לחשיפת התלמידים לתחום והקניית עקרונות ויסודות של יזמות, קידמה ושאיפה למצוינות פורצת דרך. כמגמת החלל המובילה, תלמידי מקיף י"ב ראשון לציון נפגשים מדי שנה עם אסטרונאוטים ומשתתפים בכנסים בנושא הנדסת החלל. פעילות זו תורמת לפיתוח מיומנויות בינאישיות גבוהות בקרב התלמידים".  

 
 

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד