ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

שיח הורים ותלמידים בתיכון אנקורי ראשון לציון

שיח הורים ותלמידים בתיכון אנקורי ראשון לציון

תיכון אנקורי ראשון לציון אירח השבוע מפגש של הורים, מורים ותלמידים (מכיתות י'-י"א) במסגרת "שולחנות עגולים". ערב זה, המתקיים מדי שנה, מאפשר לכל המשתתפים לשוחח ביניהם על נושאים שונים באווירה פתוחה ומאפשרת.

במפגש דנו ביניהם הורים ותלמידים בנושאים חשובים כגון גיבוש זהות הילד, מיניות בגיל ההתבגרות, האם הורים צריכים להיות גם חברים של הילדים שלהם, ועוד. ההורים הופתעו מכמה מן התובנות שעלו בשולחן, שמחו לשמוע כי הילדים מעוניינים שההורים ידברו איתם על הנושאים האלה, זקוקים לתמיכה שלהם ואפילו להצבת גבולות ברורים.

נועה מור, תלמידת כיתה י"א, אשר השתתפה בשולחן, אמרה: "הרגשתי נוח לדבר עם הורים שהם לא ההורים שלי על נושאים כאלו 'נפיצים', וגם לשמוע וללמוד מה הורים חושבים ומרגישים. הפעילות הזו חשובה כי היא פותחת שיח שבדרך כלל לא קורה בין הורים ותלמידים".

לימור בן עזרא, אם לתלמידה בכיתה י"א: "זו השנה השנייה שאני משתתפת בשולחנות עגולים ובכל שנה אני מופתעת מחדש ממידת הפתיחות של התלמידים. אני חושבת ששיח עם הילדים שהם לא הילדים שלך מאפשר שיח כן, אמיתי ופתוח. בכלל בשיח הזה יש משהו מאפשר, אחרי הכול אלו נושאים שכל הורה מתחבט בהם, ולא תמיד יש לנו את הזמן לעצור ולגעת בשאלות שעלו בשולחן. יצאתי עם חומר למחשבה".

מנהל תיכון אנקורי ראשון לציון, משה גרדוס, סיכם: "אנחנו נהנים לראות בכל שנה כיצד הערב הזה פותח לילדים ולהורים צורת תקשורת חדשה. בשעה של ישיבה משותפת והקשבה אפשר לראות כיצד אפשר ללמוד כל כך הרבה על עולמם של הילדים, המורים וההורים, ואני מקווה שהשיח שנוצר כאן ייצור ערוץ נוסף עבור כולנו לשיח מכבד ופתוח".
 

 

צילום: יח"צ אנקורי

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד