ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

השגרירים הצעירים ממקיף ח' ע"ש בר לב

מקיף ח' בר לב משתתף זו השנה השמינית בפרויקט "שגרירים צעירים" של המרכז הישראלי למנהיגות צעירה. הפרויקט מיועד לתלמידי כיתות ט' ו-י' וכולל במסגרתו את תחרות "הנאום המשכנע" בה לקחו חלק תלמידי כיתות ט'

פרויקט "שגרירים צעירים" של המרכז הישראלי למנהיגות צעירה מכשיר את בני הנוער להוות את עמוד התווך העתידי של החברה הישראלית. המרכז עוסק בפיתוח כישורי מנהיגות, העצמה, מעורבות חברתית וחשיפה אל עולם היזמות.

 

התכנית מתחילה בכיתה ט' וממשיכה לכיתה י'. בכיתה ט' רוכשים התלמידים ידע כללי, מיומנויות עמידה מול קהל וכן משתתפים בתחרות "הנאום המשכנע". מלווה את התכנית מדריך מטעם המרכז הישראלי למנהיגות צעירה.

בכיתה י' התלמידים יממשו את היכולות שרכשו במהלך השנה, ישימו דגש על יכולות שיחה באנגלית כהכנה לפעילות שגרירים צעירים בחו"ל בה ייצגו את המדינה.

 

 תחרות "הנאום המשכנע"

כחלק מפעילות סיום התכנית בכיתה ט', התבקשו התלמידים לכתוב נאום באורך של כדקה וחצי בנושא הרוח הישראלית, בעברית או באנגלית, לשנן אותו ולהציג אותו בדרך המשכנעת ביותר.

 

בתחרות נכחו מנהלת קריית החינוך השש שנתית רויטל הירשפלד, סגניות המנהלת דורית צוקרמן ושמחה עזר ורכזת שכבה ט' עדי מזרחי. השופטים בתחרות היו השגריר יצחק אלדן, ראש בית הספר הישראלי לשגרירים צעירים, מנכ"לית המרכז הישראלי למנהיגות צעירה הילה דולב ומתאמת קשרי החוץ במרכז זהבית בן הלל.
 

התלמידים נאמו באופן שמשקף את הלמידה שלהם בתכנית. בזה אחר זה עלו עם ביטחון לבמה, נאמו בצורה עניינית ומשכנעת מול קהל הנוכחים – הורים, מורים, תלמידים ושופטים.

 

 "הזדמנות להיכנס לעולם הדיפלומטיה"
תלמידי כיתה ט' מסכמים את השנה הראשונה בתכנית:

"התכנית העצימה אותי, גרמה לי להעז ועזרה לי להתמודד עם פחד הקהל שלי. למדתי על המדינה שלנו ועל העולם הדיפלומטי שמעניין אותי מאוד."
 

"לא להרבה אנשים בגילנו יש הזדמנות להיכנס לעולם הדיפלומטיה. התכנית נתנה לי כלים לעתיד ותרמה לביטחון העצמי."
 

"גרמתי למשפחה שלי לגאווה והרגשתי סיפוק רב, הייתי גאה בעצמי שהצלחתי לנאום מול כל כך הרבה אנשים ולעבור את התכנית בהצלחה."

 

"השיעורים בתכנית עם המנחה היו חווייתיים ומיוחדים, דיברנו על נושאים חשובים, אקטואליים ושמתקשרים אלינו, מה שגרם לנו ליהנות מהתכנית ואנו מצפים בקוצר רוח לשנה הבאה."
 
מנהלת חטיבת הביניים בר לב, דרורית אטלסמן: "תכנית זו היא פעילות ערכית המכשירה בני נוער לשמש כשגרירים צעירים של מדינת ישראל. ההשתתפות בתכנית תורמת לתלמידים להרחבת הידע בנושאים שונים, לפיתוח מיומנויות תקשורת ודיבייט. לתכנית יתרונות רבים מעצם כך שהיא נוגעת בנושאים הנמצאים על סדר היום החברתי והמדיני."

 

בתמונה: השגרירים הצעירים עם השגריר יצחק אלדן
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד