ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

גינה חקלאית שיתופית בחט"ב אבני החושן לשילוב תלמידי החינוך המיוחד

גינה חקלאית שיתופית בחט"ב אבני החושן לשילוב תלמידי החינוך המיוחד

יוזמה של שתי מורות מחטיבת הביניים "אבני החושן" לשילוב תלמידי החינוך המיוחד בביה"ס ולגיוון דרכי ההוראה והלמידה זיכתה את ביה"ס בפרס יוזמה מצטיינת של מחוז מרכז

 

בתמונה: התלמידים בגינה החקלאית

 

חטיבת הביניים "אבני החושן" (מקיף י') זכתה ביוזמה המצטיינת במחוז מרכז על יצירת מרחב של גינה חקלאית שיתופית כאמצעי לשילוב תלמידי החינוך המיוחד בבית הספר. את היוזמה הובילו רכזת החינוך המיוחד בביה"ס, מירב לילו, והרכזת הפדגוגית רינת רחימי סיטון - ועל כך הוענקה להן תעודת הצטיינות.

הפרויקט עוסק ביצירת מרחב לימודי אחר, המזמן הזדמנויות אינטראקטיביות לתלמידי החינוך המיוחד בשכבות ז'-ט' עם תלמידי ביה"ס, מפגש משותף היוצר מעורבות חברתית, העצמה והגברת תחושת השייכות של כל התלמידים.

הגינה השיתופית מאפשרת לקיים תהליכי הוראה ולמידה מגוונים בתחומי דעת שונים: בשיעור מתמטיקה התנסו התלמידים בלמידת מושגים מתמטיים באופן מוחשי, כגון מדידת שטח הגינה או היקפה. בשיעור אמנות שילבו התלמידים חומרים מהטבע ככלי יצירה, ובאנגלית הרחיבו את אוצר המילים מעולם הצומח. נוסף על כך, הפרויקט איפשר לתלמידים לצאת מהעולם "המרושת" אל השטח ולערב את כל החושים בעבודה פיזית, ידנית, הכרוכה במגע עם חומרים.

 

בתמונה: צוות ביה"ס מקבל את ההוקרה בטקס מחוז מרכז על הבמה
 
 
אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד