ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

לזכרה של ליאל בבלר ז"ל

לזכרה של ליאל בבלר ז"ל

יום עיון בנושא תרומה והשתלת איברים התקיים בתיכון מקיף י' ע"ש אלברט איינשטיין לזכרה של ליאל בבלר ז"ל, תלמידת התיכון שנהרגה בתאונה לפני כמעט שנתיים

לאחרונה (3.2.19) התקיים יום עיון לשכבת י"ב בתיכון ע"ש אלברט איינשטיין (מקיף י') לזכרה של ליאל בבלר ז"ל, שנהרגה לפני כמעט שנתיים בתאונה קטלנית סמוך למתחם ה"סינמה סיטי" בראשון לציון.

 

יום העיון היה בנושא "תרומה והשתלת איברים ע"ש ליאל בבלר", והתקיים במעמד משפחתה של ליאל ז"ל (הוריה רפי ודלית) ובשיתוף המרכז הלאומי להשתלות - אדי והמרכז הרפואי ע"ש שיבא תל השומר. מטרת יום העיון הייתה העלאת המודעות לנושאים חברתיים הטמונים בנושא של תרומת איברים, העלאת שאלות אתיות חברתיות והעצמת המשמעות של מתנת החיים.

 

 "תלמידה פעילה בביה"ס ובעיר"

ליאל ז"ל, בת 16, הייתה תלמידת כיתה י' בתיכון ע"ש אלברט איינשטיין (מקיף י'). ליאל נהרגה בתאונה קטלנית סמוך לצומת ה"סינמה סיטי" בראשון לציון בתאריך 26.5.2017, לאחר שנהגת חצתה צומת באור אדום ופגעה בליאל ובשלושת חבריה שעמדו על המדרכה. מותה של ליאל נקבע בבית החולים לאחר ארבעה ימים. לאחר מותה החליטה משפחתה לתרום את איבריה ובכך הצילו את חייהם של חמישה בני אדם.
זו הייתה צוואתה של ליאל.

מאז התאונה הקטלנית עסוקים משפחתה של ליאל, קריית החינוך השש שנתית מקיף י' והקהילה במציאת דרכים להנצחתה. ליאל ז"ל הייתה תלמידה פעילה מאוד בבית הספר ובעיר, פעלה כמש"צית (מדריכת של"ח) והתנדבה בבי"ס שקמים לתלמידי חינוך מיוחד.
יהי זכרה ברוך

 

בשנה שעברה התקיימו כמה פעולות לזכרה, בין היתר: טיול לאזור ירושלים וצעדה בהשתתפות תלמידים מכיתות י' עד י"ב; יום קהילה שכל ההכנסות ממנו נתרמו לבי"ס שקמים בו התנדבה; צעדה בנושא תרומת איברים שהתקיימה באצטדיון האתלטיקה הקלה ביוזמה של משפחתה של ליאל, מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון, הנהגת המש"צים וקריית החינוך מקיף י'; וכמובן טקסים לזכרה.

 

בחודש יוני השנה (2019) יתקיים יום קהילה לזכרה של ליאל בהשתתפות תנועות נוער, תלמידים, הורים והקהילה.

 

עטרה בשן, מנהלת קריית החינוך השש שנתית ע"ש אלברט איינשטיין מקיף י': "בחייה הקצרים הצליחה ליאל ז"ל לגעת בחייהם של רבים, לשמש דוגמה ולהתוות דרך לחבריה. פעילותה במש"צים ובבי"ס שקמים לתלמידי החינוך המיוחד הם רק חלק מהדוגמאות המעידות על רגישותה ותרומתה לאחר. ביה"ס החליט להנציח את ליאל ז"ל בעריכת יום עיון בנושא תרומת והשתלת איברים, בקיום יום קהילה שהכנסותיו ייתרמו ובטקס המתקיים בגיחה של תלמידי כיתות ח'. מורשתה של ליאל ז"ל לנתינה, לאהבת האדם ולעזרה לזולת שזורה בעשייה החינוכית של ביה"ס".

 

רפי בבלר, אביה של ליאל: "אני רוצה להודות לכל מי שלוקח חלק ושותף בעשייה לזכרה של ליאל. מחמם את הלב לראות עד כמה חשוב לכולם לקחת חלק בפועלנו, לשמור ולחזק את המורשת שליאלי השאירה מאחוריה. ליאל הפכה להיות חלק חשוב בחברה, היא נכנסה ללב של הרבה אנשים והשאירה חותם חיובי של נתינה, ערבות הדדית ואהבה גדולה. נמשיך להנציח את זכרה של ליאל וביחד נעצים את מה שהיה כה חשוב לה - 'במקום להילחם בחושך עלינו להגביר את האור'". 

 

יום העיון במקיף י' לזכרה של ליאל בבלר בנושא תרומה והשתלת איברים

 

 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד