ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

מועדון האתלטיקה של מקיף ח' ע"ש בר לב: חממה שמגדלת ספורטאים

מועדון האתלטיקה של מקיף ח' ע"ש בר לב: חממה שמגדלת ספורטאים

בתוך פחות מ-3 שנים הצליחו בקריית החינוך השש שנתית מקיף ח' לבנות מועדון אתלטיקה קלה ששנים קודם יכלו רק לחלום עליו, זאת הודות למורים מקצועיים, למאמנים ולאנשי חינוך בבית הספר שמשקיעים מאמצים רבים בקידום התחום, וכמובן הודות לתמיכת הנהלת ביה"ס. מועדון האתלטיקה הקלה מונה השנה כ-80 תלמידות ותלמידים וממשיך קדימה בתנופת צמיחה

בתמונה, מימין לשמאל: חי כהן, בן יעקובי ואור מירב

 

זהב בריצת 80 מטר משוכות, זהב בקפיצה לרוחק, ארד בריצת 80 מטר משוכות, זהב בהדיפת כדור ברזל, זהב בריצת השליחים, זהב בקפיצה לגובה, זהב בריצת 60 מטר משוכות - אלו רק חלק מהתוצאות של תלמידי כיתות האתלטיקה בבית ספר מקיף ח' במערב העיר במחזור השלישי של ליגת העל למועדונים בית ספריים באתלטיקה קלה, אשר נערך לפני כשבועיים באצטדיון האתלטיקה העירוני.


עד לפני 3 שנים יכלו רק לחלום בקריית החינוך מקיף ח' להגיע להישגים כאלה בתחום האתלטיקה. מורים, מאמנים ואנשי חינוך, אשר עובדים לילות כימים כדי להפוך את מקיף ח' לחממה שמגדלת ספורטאים - הם החתומים על המהפך.


המורים לחינוך גופני, אור מירב וחי כהן, החלו לפני שלוש שנים בתהליך הקמת מועדון האתלטיקה דרך בנייה של כיתות ספורט לתלמידי חטיבת הביניים בר לב שמתאמנים בשעות אחה"צ. "אותם תלמידים אשר עוברים הליך קבלה לכיתת האתלטיקה (מבחן מעשי וריאיון אישי) מוכיחים לנו בכל פעם מחדש את בגרותם ורצינותם. לשמחתנו, גם התוצאות לא מאחרות להגיע למרות שזה ממש לא העיקר", אומר אור מירב, רכז החינוך הגופני וכיתות הספורט בבית הספר.

 

לצדו, חי כהן, אלוף ישראל לשעבר ב-400 מטרים משוכות. "חי אחראי על הפן המקצועי. יש לו סמכות מלאה בנושא ואנחנו מתיישרים לפיו. הוא גדל במגמת האתלטיקה של בי"ס קריית שרת בחולון והוא מבין את השטח הכי טוב".

 

לשניים הצטרף השנה אלוף ישראל נוסף - בן יעקובי. יחד, השלושה מרימים את תחום האתלטיקה בבית הספר לגבהים חדשים.

 

"התחלנו פה משהו מאפס ובאמת לא ציפינו להצלחה כל כך רבה מיד בהתחלה", אומר חי. רק בשנה שעברה, ולאחר כשנה אחת של עבודה משותפת, לקחו השלושה אליפות ארצית היסטורית עבור בית ספר מקיף ח' עם שכבת ח' תלמידות. "אתלטיקה זה מקצוע מדהים. דרכו אנחנו מצליחים להעצים את כולם ללא קשר למינם או לענף בו עסקו לפני. לשמחתנו, במקצוע האתלטיקה אנו משמרים קבוצה גדולה מאוד של תלמידות שמגיעות להישגים אדירים ולא מרגישות כי מדובר בעיסוק גברי בלבד. העצמה נשית במיטבה", אומר אור.


חי: "עובדים קשה כדי לייצר מסורת וזה לוקח זמן. קיבלנו 'סוכרייה' בשנה שעברה (אליפות ארצית) ואנחנו שמחים על כך מאוד. זה רק מדרבן את כולם ומראה שאפשר לייצר משהו אמיתי אם רק נותנים את הלב".

 

 אודות מועדון האתלטיקה של מקיף ח'

מועדון האתלטיקה של מקיף ח' פועל בשיתוף ובתמיכתם של החברה העירונית ואגודת מכבי ראשון לציון באתלטיקה קלה. הנהלת בית הספר, בהובלת המנהלות רויטל הירשפלד (מנהלת קריית החינוך השש שנתית) ודרורית אטלסמן (מנהלת חטיבת הביניים), שמה לה למטרה לקדם את ענף האתלטיקה הקלה ולטפח את כיתות הספורט. 
כיום מועדון האתלטיקה של מקיף ח' מונה כ-80 תלמידים ותלמידות אשר לומדים בכיתות האתלטיקה של בית הספר ומתאמנים במועדון האתלטיקה הבית ספרי לאחר שעות הלימודים.

 
 
 

 


 

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד