ראשון לציון זוכת פרס החינוך הארצי 2022 יום המורה 2015 ראשון לציון

לוח אירועים

עמוד פנימי - מוסדות חינוך
עמוד פנימי - חירום
עמוד פנימי - שירות
עמוד פנימי - תכניות בחינוך
עמוד פנימי - פדגוגיה דיג
עמוד פנימי - הורים וקהילה

2 תלמידים מראשון לציון זכו בחידון התנ"ך המחוזי לנוער תשע"ט

2 תלמידים מראשון לציון זכו בחידון התנ"ך המחוזי לנוער תשע"ט

חידון התנ"ך המחוזי לנוער לשנה"ל תשע"ט התקיים ביום ג' 5.2.19 במעמד ראש העירייה, מפקחים, מנהלים ותלמידים. ירין בר ממקיף ז' "רביבים" ודנית גולדינפלד ממקיף א' הגימנסיה הריאלית זכו במקומות הראשונים ונבחרו לייצג את מחוז מרכז בחידון הארצי. בסופו של התהליך ייצגו התלמידים הזוכים את מדינת ישראל בחידון התנ"ך העולמי

ביום שלישי 5.2.19 התקיים בגימנסיה הריאלית מקיף א' חידון התנ"ך המחוזי לנוער לבתי הספר התיכונים הממלכתיים והממלכתיים-דתיים. חידון התנ"ך השנה התקיים בסימן "שביל הסנהדרין", מקטע באורך של כ-70 ק"מ, לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה.

 

החידון התקיים במעמד ראש העירייה רז קינסטליך וסגנית ומ"מ ליאל אבן זהר, ראש מינהל חינוך אטי אדר, מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז ויקי ניצן, מפקחים, מנהלי בתי ספר, רכזי תנ"ך, מורים ותלמידים. החידון הופק ע"י מינהל חברה ונוער במשרד החינוך. את החידון ריכזה אתי ליבוביץ, מנחה החידון היה המפקח הרשותי יוסי מסטאי. פזית שרון, מנהלת אגף חינוך על יסודי בעיריית ראשון לציון, הייתה חלק בהרכב השופטים. 

 

אחת המטרות המרכזיות של חידון התנ"ך היא לעודד את ההתעניינות ואת הידע של בני הנוער בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל, מתוך הרצון שהחידון יהיה חלק מתהליך שיוביל את לימוד התנ"ך במערכת החינוך.

 

 מהלך החידון

החידון כלל 3 שלבים: בשלב הראשון ניגשו לחידון הבית ספרי האינטרנטי 417 תלמידים מכל המחוז (מ-47 בתי"ס על יסודיים). בשלב השני התקיים חידון בכתב ל-119 התלמידים שעלו לשלב הזה לאחר המבחן האינטרנטי. בשלב השלישי המחוזי שהתקיים ביום ג' 5.2.19 התמודדו 16 תלמידים בשני סבבים (16 תלמידים מהמגזר הממלכתי ו-16 תלמידים מהמגזר הממלכתי-דתי) שהעפילו לגמר המחוזי לאחר החידון בכתב.

 

 והזוכים...
בשלב החידון המחוזי התמודדו והעפילו לגמר שני תלמידים מראשון לציון:

  • חתן התנ"ך המחוזי ירין בר מקריית החינוך השש שנתית מקיף ז' "רביבים". ירין זוכה שנה שנייה ברציפות בתואר זה וייצג את המחוז גם בשלב הארצי;
  • סגנית חתן התנ"ך דנית גולדינפלד מקריית החינוך השש שנתית מקיף א' "הגימנסיה הריאלית", שעולה אף היא לשלב הארצי.

עדכון (26.3.19): התלמיד ירין בר ממקיף ז' רביבים זכה בחידון הארצי ויזכה לייצג את ישראל בחידון התנ"ך העולמי!

 

 

במהלך הטקס העניקה ויקי ניצן, מנהלת מינהל חברה ונוער במחוז, תעודות הוקרה לכל המורים ורכזי התנ"ך שהגישו את תלמידיהם לחידון.

אתר העירייה
מרכז תמיכה יישובי
פסג"ה
מחיי גני הילדים ובתי הספר
טפסים
סיוע טכני
אתר נגיש 2014
עבור לתוכן העמוד